Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2020, 10:39

autor: Froozyy

Seks mod do Red Dead Redemption 2 został usunięty

Modyfikacja do RDR2 umożliwiająca odbywanie animowanych stosunków seksualnych została wczoraj zdjęta z sieci. Na razie nie wiadomo nawet, czy to sam autor zdecydował się na jej usunięcie, czy też zrobił to serwis NexusMods, na którym był dostępny mod.

Nie można już pobrać seks modyfikacji do RDR2. - Seks mod do Red Dead Redemption 2 został usunięty - wiadomość - 2020-02-25
Nie można już pobrać seks modyfikacji do RDR2.
W SKRÓCIE:
  • kontrowersyjny seks mod do gry Red Dead Redemption 2 został zdjęty z sieci;
  • na razie nie wiadomo nawet, czy to sam autor zdecydował się na jego usunięcie, czy też serwis na, którym była dostępna modyfikacja, zdecydował się to zrobić własnoręcznie, aby uniknąć ewentulanych problemów.

Kilka dni temu pisaliśmy o kontrowersjach, jakie pojawiły się wokół jednej z modyfikacji typu „hot coffee” do gry Red Dead Redemption 2. Wprowadzała ona do produkcji minigrę umożliwiającą odbywanie animowanych stosunków płciowych z prostytutkami. Co ciekawe, mod nie zawierał żadnej nagości i korzystał jedynie z animacji oraz dźwięków, które były dostępne oryginalnie w grze. Nie spodobało się to jednak twórcom, według których modyfikacja łamie zasady zawarte w licencji użytkownika oraz kodeksie postępowania w sieci.

Autor jeszcze kilka dni temu zarzekał się, że nie zamierza go zdejmować, jednakże mod został wczoraj usunięty z NexusMods (informację o tym można znaleźć na tej stronie). Nie wiadomo, jaki był powód tej decyzji, oraz czy zrobił to sam twórca, czy też zainterweniował w tej sprawie serwis, na którym znajdowała się modyfikacja, aby uchronić się przed potencjalnymi problemami ze strony Take-Two i Rockstara. Dziennikarze z serwisu PCGamesN skontaktowali się już z twórcą i jeśli tylko dowiedzą się czegoś konkretnego, to podzielą się tym z nami.

Przyczyną takiej reakcji twórców RDR2 jest najpewniej chęć uniknięcia problemów wizerunkowych podobnych do tych, gdy podobny mod trafił do GTA: San Andreas. Wtedy doprowadził on do zmiany kategorii wiekowej tytułu, przez co chwilowo wycofano go ze sprzedaży w USA. Najwyraźniej teraz wydawca oraz deweloper wolą zawczasu zabezpieczyć się przed tego typu sytuacją.