Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2020, 10:34

Sekretne drzwi w Demon's Souls; wiemy, co się za nimi kryje

Po kilku dniach poszukiwania zagadka tajemniczych drzwi w Demon's Souls została rozwiązana. Jak je otworzyć i co się za nimi kryje?

W SKRÓCIE:
  1. Od kilku dni gracze starali się rozwiązać zagadkę tajemniczych drzwi w Demon’s Souls.
  2. Udało się to streamerowi o nicku Distortion2.

Zagadka tajemniczych drzwi w Demon’s Souls została rozwiązana. Po kilku dniach zbierania poszlak i główkowania nad potencjalnymi możliwościami otworzenia dodanych w remake’u drzwi, wreszcie się udało. Dokonał tego Distortion2, który ostatni etap transmitował na Twitchu.

Jakie kroki trzeba podjąć, by tajemnicze drzwi w świecie 1-3 stanęły przed nami otworem?

Uwaga, ciąg dalszy zawiera potencjalne spoilery. Nie czytaj, jeśli nie chcesz psuć sobie zabawy w Demon’s Souls. Jeżeli jednak zżera Cię ciekawość, zapraszamy do lektury.

Gdy gracze pierwszy raz trafili na ukryte za fałszywą ścianą drzwi w Boletarii, słusznie założyli, że mają do czynienia z dodanym przez studio Bluepoint sekretem. Rozpoczęły się więc poszukiwania wskazówek, które doprowadziły do odkrycia ceramicznych monet. Podobnie jak w Shadow of the Colossus, okazały się one kluczem do rozwiązania zagadki.

Monety ukryto w każdej z pięciu lokacji. Odnaleźć je można wyłącznie w świecie odwróconym (tryb Fractured), gdy zmienicie jego tendencję na całkowicie białą lub czarną (albo pobawicie się w duplikowanie ze znajomym). Po zebraniu 26 monet i wymienieniu ich u Kruczycy Sparkly otrzymacie zardzewiały klucz. To nim otworzycie tajemnicze drzwi w Demon’s Souls.

Nagrodą jest kompletny zestaw Penetratora, jednego z bossów, z którym walczymy podczas eksploracji Pałacu w Boletarii.

Sekretne drzwi w Demons Souls; wiemy, co się za nimi kryje - ilustracja #1

Nie sprawdziły się więc teorie o tym, że w ten sposób studio Bluepoint chciało zajawić potencjalny remaster Bloodborne, remake Metal Gear Solid czy jakiejkolwiek innej gry. Trzeba im jednak oddać, że zapewnili graczom parę dni dodatkowej zabawy.

  1. Wierność ponad wszystko - wywiad z twórcami remake’u Demon’s Souls
  2. Strona internetowa gry Demon’s Souls