Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2020, 08:33

autor: Aquma

SEGA potwierdza, że twórcy Total War nadal pracują nad FPS-em

Tim Heaton – szef wewnętrznych studiów firmy Sega w Europie – potwierdził w wywiadzie dla portalu GamesIndustry, że deweloperzy z Creative Assembly nadal tworzą pierwszoosobową strzelankę. Niewykluczone, że w firmie tej powstają także inne nowe marki.

W SKRÓCIE:

  1. studio Creative Assembly nadal pracuje nad FPS-em;
  2. Tim Heaton – szef wewnętrznych studiów Segi – potwierdził, że deweloperzy z CA tworzą nowe marki.

Firma Sega poinformowała, że należące do niej studio Creative Assembly – deweloperzy znani najlepiej ze stworzenia serii strategicznej Total War – nadal pracuje nad pierwszoosobową strzelanką. Mowa o produkcji, której istnienie zostało potwierdzone w lutym zeszłego roku (z kolei w lipcu dowiedzieliśmy się, że pod pewnymi względami może ona przypominać takie tytuły, jak Apex Legends czy Overwatch).

Szef wewnętrznych studiów Segi w Europie potwierdził w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry, że tajemnicza strzelanka nadal powstaje. Tim Heaton przyznał również, że deweloperzy pracują nad „nowymi IP” – co ciekawe, w wypowiedzi wyraźnie używa liczby mnogiej, a kontekst sugeruje, że chodzi mu właśnie o Creative Assembly, co sugeruje, że Brytyjczycy mają w zanadrzu więcej niż jeden zupełnie nowy projekt.

Każde z naszych studiów ma franczyzę, z którą jest powiązane, i wszystkie one są już dojrzałe i duże. Więc to, co staramy się teraz zrobić, to zwrócić się w stronę nowych IP. Pojawiła się nowa gra FPS pochodząca od Creative Assembly. Oni tworzą też kolejne zespoły wokół nowych marek. Nasze wewnętrzne studia mają dwutorową strategię: robić więcej z tym, co mają, ale też myśleć o nowych IP – powiedział Tim Heaton.

SEGA potwierdza, że twórcy Total War nadal pracują nad FPS-em - ilustracja #1
Tim Heaton. Źródło: GamesIndustry.

Na razie trudno powiedzieć, czym może być tajemnicza strzelanka Creative Assembly i nad jakimi innymi markami pracuje studio. Choć deweloperzy mają największe doświadczenie w grach strategicznych, to zdążyli już pokazać, że bezproblemowo radzą sobie z tworzeniem rzeczy zupełnie innych, a przy tym wyjątkowo udanych – dowodem na to jest survival horror Alien: Isloation. Pozostaje mieć nadzieję, że niedługo doczekamy się oficjalnej zapowiedzi kolejnej produkcji CA.

  1. Sega – strona oficjalna
  2. Creative Assembly – strona oficjalna