Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2019, 09:35

Plotka: nowa gra Creative Assembly będzie jak Overwatch i Apex Legends

Wygląda na to, że nowa produkcja twórców Obcego: Izolacji może przypominać Overwatch lub Apex Legends. Wszystko za sprawą ogłoszenia na stanowisko Lead Hero Designera, które udostępniło studio Creative Assembly.

Czym będzie nowe IP twórców Obcego: Izolacji? - Plotka: nowa gra Creative Assembly będzie jak Overwatch i Apex Legends - wiadomość - 2019-07-13
Czym będzie nowe IP twórców Obcego: Izolacji?

O tym, że studio Creative Assembly tworzy nową grę, wiadomo już od dłuższego czasu. Firma jasno dała do zrozumienia, że będziemy mieli do czynienia ze świeżym IP, i że na kontynuację Obcego: Izolacji raczej nie powinniśmy liczyć (przynajmniej nie w najbliższym czasie). Tytuł zostanie prawdopodobnie osadzony w oryginalnym uniwersum science fiction. Wygląda na to, że produkcja nie będzie nastawiona jedynie na opowiedzenie ciekawej historii. Wiele wskazuje na to, że twórcy mogą zaserwować graczom rozgrywkę rodem z Overwatch lub Apex Legends.

Skąd takie przypuszczenia? Wszystko za sprawą ogłoszeń o pracę, które udostępniło studio, a serwisy branżowe szybko podchwyciły temat. VG247 podaje, że firma szuka Lead Hero Designera, czyli osoby mającej stworzyć ciekawe i grywalne postacie. Co więcej, każdy z zaprojektowanych bohaterów ma posiadać unikatowe umiejętności. By dostać się na stanowisko należy również rozumieć mechanizmy monetyzacji oraz nagradzania graczy.

Brzmi to w taki sposób, jakby Creative Assembly rzeczywiście tworzyło pierwszoosobową strzelanką (co potwierdzili sami producenci), w której będziemy mogli pokierować jedną z wielu unikatowych postaci. Sami przyznacie, że brzmi to podobnie do założeń Apex Legends lub Overwatch. Oczywiście nie powinniście zbyt szybko zniechęcać się do gry, bowiem to wciąż tylko domysły. Tym bardziej, że poprzednie doniesienia płynące z obozu Obcego mówiły o taktycznym FPS-ie. Na rozwianie naszych wątpliwości będziemy musieli poczekać do oficjalnej zapowiedzi tytułu.

Brytyjskie studio Creative Assembly jest znane przede wszystkim z cyklu strategii Total War. Historia pokazuje jednak, że firma jest w stanie zapewnić graczom świetną rozrywkę nie tylko umożliwiając dowodzenie wielką armią oraz podbój świata i okolic. Wydany w 2014 roku Obcy: Izolacja jest na to niepodważalnym dowodem. Od pierwszych doniesień na temat nowej gry studia, gracze oczekiwali zapowiedzi kontynuacji klimatycznego tytułu. Jak już dobrze wiemy, nie ma jednak na co liczyć. Miejmy nadzieję, że nowe IP sprosta wymaganiom społeczności i zaoferuje ciekawą fabułę, jak i przemyślany tryb dla wielu graczy.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Creative Assembly