Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2014, 20:30

autor: Draug

Sebastien Loeb Rally Evo – powstaje symulator rajdowy od Milestone

Studio Milestone, znane z kilku ostatnich gier z serii WRC i cyklu MotoGP, zapowiedziało Sebastien Loeb Rally Evo – „bezkompromisowy symulator rajdowy” powstający we współpracy z tytułowym mistrzem świata w rajdach samochodowych. Produkcja zmierza na XOne i PS4, a jej premiera ma nastąpić jesienią 2015 roku.

Warto wspomnieć, że Sebastien Loeb Rally Evo to druga ujawniona do tej pory gra, którą Milestone ma wypuścić w przyszłym roku – pierwszą jest symulator wyścigów motocyklowych o tytule RIDE. Biorąc pod uwagę, że owa pozycja powstaje z myślą i o konsolach, i o komputerach, możemy liczyć, że pecetowcom koniec końców też będzie dane wypróbować zapowiedzianą dziś samochodówkę Włochów.

Wygląda na to, że do łask wraca tradycja umieszczania w nazwach rajdowych samochodówek nazwisk popularnych mistrzów kierownicy. Kolejnym „utytułowanym” kierowcą, obok Colina McRae i Richarda Burnsa, został Sebastien Loeb – dziewięciokrotny zdobywca pucharu świata (w latach 2004-2012). Francuski kierowca będzie bohaterem gry Sebastien Loeb Rally Evozapowiedzianego dziś przez włoskie studio Milestone „bezkompromisowego symulatora rajdowego” powstającego z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja ma zadebiutować jesienią 2015 roku. Niestety, twórcy nie podzielili się żadnymi materiałami przedstawiającymi omawianą pozycję – jedyne, czym dysponujemy, to kilka luźnych informacji i logo widoczne poniżej.

DiRT 4, WRC 5 i teraz jeszcze Sebastian Loeb Rally Evo – wygląda na to, że najbliższe lata wynagrodzą nam panującą ostatnio posuchę na rynku rajdowych samochodówek. - Sebastien Loeb Rally Evo – powstaje symulator rajdowy od studia Milestone - wiadomość - 2014-12-18
DiRT 4, WRC 5 i teraz jeszcze Sebastian Loeb Rally Evo – wygląda na to, że najbliższe lata wynagrodzą nam panującą ostatnio posuchę na rynku rajdowych samochodówek.

Głównym daniem w Sebastien Loeb Rally Evo będzie tryb kariery, w którym przyjdzie nam wywalczyć sobie miejsce w zespole Sebastiena Loeba, by następnie poznać rajdy samochodowe od podszewki pod jego światłym przewodnictwem. Tytuł skupi się na zabawie dla pojedynczego gracza, jednak nie zabraknie także trybu online, pozwalającego – jak to enigmatycznie ujęli twórcy – „rzucać wyzwanie znajomym i rywalom z całego świata dla niekończącej się rozrywki”.

Podana przez twórców skromna doza informacji sugeruje, że otrzymamy tytuł podobny do Richard Burns Rally z 2004 roku – najbardziej realistycznej rajdówki w dziejach. Niemniej, zanim napalimy się na powrót rajdowych symulatorów (od których Codemasters w ostatnich latach trzymało się z daleka), zdajmy sobie sprawę, że studio Milestone ma na koncie cztery ostatnie gry z oficjalnej serii WRC – a te może i nie były bardzo słabe, ale też nie miały wiele wspólnego z realizmem.

Wątpliwości może budzić także kwestia licencji w Sebastien Loeb Rally Evo. W sierpniu wyszło na jaw, że piątą grę z cyklu WRC produkują Francuzi z Kylotonn Games (mający, sądząc po ich dotychczasowym dorobku, blade pojęcie o samochodówkach), wobec czego Milestone może nie dysponować zbyt wieloma autentycznymi pojazdami, odcinkami specjalnymi etc. Ale to oczywiście tylko gdybanie – zresztą w najgorszym razie w omawianej produkcji powinniśmy uświadczyć przynajmniej wozy marki Citroen, którymi to Loeb zdobył wszystkie swoje tytuły mistrzowskie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sebastien Loeb Rally Evo

Sebastien Loeb Rally Evo