Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2019, 19:40

Sea of Thieves otwiera sklep z mikrotransakcjami

Zgodnie z zapowiedziami, Sea of Thieves udostępnia graczom sklep z mikrotransakcajmi. W jego ofercie znajdują się zwierzaki, emotki oraz przedmioty kosmetyczne. Za najdroższy dostępny zestaw, w którego skład wchodzą elementy konstrukcyjne naszego okrętu, musimy zapłacić około 125 zł.

Od premiery Sea of Thieves minęło już prawie półtora roku. Produkcja okazała się ogromnym zawodem dla pierwszych graczy, którzy zdecydowali się założyć pirackie kapelusze tuż po jej niezwykle mocno promowanym debiucie. Negatywne reakcje były na tyle liczne, że wiele osób spodziewało się rychłej śmierci dzieła studia Rare. Jednak dzięki stałemu wsparciu deweloperów i udostępnieniu produkcji w programie Xbox Game Pass, Sea of Thieves otrzymało drugą szansę. Dziś producenci ogłosili kolejny duży krok w rozwoju tytułu, wprowadzając zapowiadany od kilku miesięcy sklep z mikrotransakcjami, określany mianem Pirackiego Emporium. Jak zwykle w przypadku tego typu przedsięwzięć, fani mają spore obawy wobec tego, co w nim znajdą, i jak wpłynie to na model rozgrywki, który nastawiony jest na rywalizację z innymi graczami.

We wpisie na oficjalnym blogu Sea of Thieves deweloperzy zaznaczają, że wszystkie wirtualne artykuły sprzedawane w sklepiku są całkowicie kosmetyczne i nie wpływają w istotny sposób na sukces osiągany w grze. Uspokajają, że nie mają oni także zamiaru oferować żadnych lootboksów lub blindboksów z rzadkimi i limitowanymi przedmiotami. Z drugiej strony, autorzy nie chwalą się specjalnie tym, że korzystają ze sprawdzonej metody manipulacji konsumentów, polegającej na sprzedaży wirtualnej waluty (Ancient Coins), która jest jedynym środkiem płatniczym w premiowym sklepie. Jej ceny przedstawią się następująco:

Ceny premiowej waluty Ancient Coins w Sea of Thieves:

  1. 150 monet – 8,99 zł
  2. 550 monet – 27,49 zł
  3. 1000 monet – 45,99 zł
  4. 2250 monet – 104,99 zł
  5. 4250 monet – 162,49 zł

Warto zaznaczyć, że Ancient Coins będzie można znaleźć, pokonując rzadko spotykane w grze starożytne szkielety. Jak wiele monet uda się teoretycznie w ten sposób zarobić, pozostaje na razie tajemnicą.

Zwierzaki to jedna z atrakcji sklepiku. - Sea of Thieves otwiera sklep z mikrotransakcjami - wiadomość - 2019-09-14
Zwierzaki to jedna z atrakcji sklepiku.

Dostęp do Emporium gracze mają z poziomu głównego menu gry, a także wybranych miejsc w świecie produkcji, takich jak np. tawerny. W asortymencie sklepu znajdziemy w tej chwili dwa rodzaje zwierzaków (papuga i małpa), które występują w kilku różnych gatunkach/kolorach dostępnych osobno w cenie 499 monet każdy (w przeliczeniu ok. 26 zł). Dla futrzano-pierzastych towarzyszy dostaniemy też kostiumy w cenie 249 monet (ok. 13 zł).

W ofercie Emporium znajduje się również w sumie osiem nowych emotek dla naszego bohatera. Dwie z nich kupimy samodzielnie w cenie 149 monet (ok. 8,90 zł), pozostałe dostaniemy jedynie decydując się na zestaw wszystkich emotek za 999 monet (ok 45 zł). Zdecydowanie najdroższym przedmiotem w sklepiku jest specjalny i limitowany czasowo siedmioczęściowy zestaw przedmiotów kosmetycznych dla okrętu, który przeznaczony jest dla fanów serii Banjo-Kazooie. Jest on dostępny w cenie 2499 monet (ok. 125 zł).

  1. Oficjalna strona gry
  2. Sea of Thieves - poradnik do gry
  3. Sea of Thieves - kompendium wiedzy