Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 listopada 2013, 14:40

Saxxy Awards – nagrody dla najzdolniejszych użytkowników Source Filmmakera rozdane po raz trzeci

Firma Valve Software po raz trzeci przyznała nagrody Saxxy Awards dla najlepszych filmów stworzonych dzięki narzędziom Source Filmmaker. Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich produkcji.

Po raz trzeci nagrodzono użytkowników Source Filmmakera.
Po raz trzeci nagrodzono użytkowników Source Filmmakera.

Chociaż od ich udostępnienia minęło już kilka lat, narzędzia Source Filmmaker (stworzone przez firmę Valve, by umożliwić fanom kręcenie krótkich filmów w oprawie rodem z Team Fortress 2) cieszą się niemalejącą popularnością. Dowodzi tego kolejna (trzecia) „gala” rozdania nagród Saxxy Awards, przeznaczonych dla najlepszych dzieł wykreowanych przy użyciu wspomnianego pakietu.

Zwycięzców wyłoniono w pięciu kategoriach:

  • Ogólnej (nagroda główna);
  • Krótkiego filmu;
  • Filmu akcji;
  • Dramatu;
  • Komedii.

Filmy z każdej z tych grup zobaczycie poniżej. Ponadto wyłoniono kilka dzieł, które nie mogły zostać nagrodzone w obrębie zastosowanej klasyfikacji, lecz mimo to otrzymały wyróżnienie – znajdziecie je na stronie Saxxy Awards. Przypomnijmy, że otrzymanie statuetki ma głównie honorowy charakter (nie przewidziano nagród w formie pieniężnej), choć zwycięzcom zapewniono wycieczkę do Seattle, by mogli spotkać się z „filmowcami” ze studia Valve.