Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2020, 18:43

Samodzielna wersja Red Dead Online w grudniu

Na początku przyszłego miesiąca na konsolach oraz komputerach PC zadebiutuje samodzielna wersja modułu zabawy wieloosobowej z Red Dead Redemption 2, która pozwoli bawić się w Internecie bez posiadania pełnej wersji tytułu. Do połowy lutego przyszłego roku Red Dead Online będzie sprzedawany w atrakcyjnej promocyjnej cenie.

Rockstar przyszykował nową niespodziankę dla fanów serii Red Dead Redemption. Nie jest to jednak zapowiedź oczekiwanego remastera pierwszej części cyklu lub wieści o ewentualnym rozszerzeniu fabularnym. Deweloper zdecydował, że 1 grudnia do dystrybucji cyfrowej trafi Red Dead Online, a więc samodzielna wersja trybu zabawy wieloosobowej z Red Dead Redemption 2. Gra będzie dostępna w wersjach na PlayStation 4 oraz Xboksa One, a także na komputerach PC, gdzie kupimy ją z poziomu serwisów Steam, Epic Games Store, Microsoft Store oraz Rockstar Games Launcher.

Do 15 lutego przyszłego roku sugerowana cena Red Dead Online będzie niższa o 75 procent i wyniesie 4,99 dolara (ok. 19 złotych). Posiadacze samodzielnej wersji modułu multiplayer otrzymają dostęp do całej jego zawartości oraz wszystkich dotychczasowych i przyszłych aktualizacji, będą też bawili się wspólnie z właścicielami Red Dead Redemption 2. Do uruchomienia tytułu na konsolach wymagana jest jednak nadal subskrypcja PlayStation Plus lub Xbox Live Gold.

Twórcy przewidują możliwość osobnego dokupienia kampanii fabularnej RDR2, ale jej cena nie jest na razie znana. Wraz z nią Red Dead Online zajmie aż 123 GB wolnego miejsca na dysku konsol oraz pecetów. Dodajmy, że na początku grudnia produkcja otrzyma także nową aktualizację rozszerzającą rolę łowców nagród, która zaoferuje im kolejnych przestępców do wytropienia i złapania, a także porcję wcześniej niewidzianych umiejętności, nowy ekwipunek oraz rangi.

  1. Oficjalna strona gry Red Dead Redemption 2
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”
  3. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!
  4. Red Dead Online – poradnik do gry