Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2019, 16:47

autor: Entelarmer

Samochodowa rozwałka w Liberty City - mapa z GTA 3 trafiła do BeamNG.drive

Do sieci trafiła modyfikacja GTA III - Liberty City dla gry BeamNG.drive. Dzięki niej możecie przejechać się po lokacjach znanych z trzeciej odsłony serii Grand Theft Auto i przekonać się, jak radzi sobie z nimi zaawansowany system fizyki z produkcji studia BeamNG.

Mod pozwala pojeździć (czytaj: porozbijać się) pojazdami po lokacjach z GTA III. - Samochodowa rozwałka w Liberty City - mapa z GTA 3 trafiła do BeamNG.drive - wiadomość - 2019-07-24
Mod pozwala pojeździć (czytaj: porozbijać się) pojazdami po lokacjach z GTA III.

Od premiery Grand Theft Auto III minęło już prawie osiemnaście lat, w trakcie których otrzymaliśmy kolejne odsłony słynnej serii Rockstara. Najwyraźniej jednak gracze wciąż darzą tę produkcję sentymentem, o czym świadczy zainteresowanie nią moderów. To przejawia się nie tylko modami dla oryginalnej produkcji, takimi jak GTA 3D. Użytkownik swifterik zaprezentował modyfikację GTA 3 - Liberty City, przenoszącą tytułowe miasto do symulatora jazdy BeamNG.drive. Filmik prezentujący ją zamieściliśmy poniżej.

GTA 3 - Liberty City to bezpośredni port mapy z GTA III do produkcji studia BeamNG. Jako że uwzględnia on zawartość objętą prawami autorskimi, mod nie jest dostępny z oficjalnej listy modyfikacji gry. Zamiast tego należy pobrać archiwum z jego plikami, a następnie wypakować do folderu „mods” (dokładna lokalizacja: C:\Użytkownicy\[nazwa użytkownika]\Dokumenty\BeamNG.drive\mods). Podkreślamy, że mod nie robi nic poza umożliwieniem jazdy samochodami po lokacjach z Grand Theft Auto III – nie znajdziecie tu pieszych, policji czy ruchu ulicznego. Niemniej jeśli zechcecie przejechać się po znajomych miejscówkach, możecie od razu sprawdzić, jak z mapą trzeciego GTA radzi sobie zaawansowany silnik fizyki, będący główną atrakcją BeamNG.drive. Sądząc po zwiastunie oraz opiniach użytkowników, raczej nie skończy się to dobrze dla pojazdów.

Spotkania z krawężnikami zwykle kończą się o wiele gorzej niż w oryginalnej grze. (Źródło: oficjalne forum BeamNG) - Samochodowa rozwałka w Liberty City - mapa z GTA 3 trafiła do BeamNG.drive - wiadomość - 2019-07-24
Spotkania z krawężnikami zwykle kończą się o wiele gorzej niż w oryginalnej grze. (Źródło: oficjalne forum BeamNG)