Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2022, 19:09

autor: Zuzanna Domeradzka

Saints Row ocenione: zawód dla fanów serii, a do tego przeciętniak

Premiera rebootu Saints Row jest już za rogiem. Do sieci trafiły pierwsze recenzje, które okazały się mieszane. Nowi Święci najwyraźniej nie wszystkich zachęcają.

Piąta odsłona cyklu Saints Row, będąca jego rebootem, już jutro będzie miała swoją oficjalną premierę. W sieci pojawiają się więc pierwsze recenzje tytułu – lecz nie są to same pozytywy. Okazuje się, że nowe Saints Row to po prostu średniak, który od poprzednich części różni się nie tylko stylem artystycznym.

 1. Saints Row - recenzja gry

Saints Row poszło w ilość – niekoniecznie w jakość

Już na pierwszych pokazach gry twórcy dawali graczom do zrozumienia, że nowe Saints Row będzie czymś nieco innym niż to, co seria oferowała do tej pory (przede wszystkim przez warstwę wizualną). To co prawda wciąż gra akcji z otwartym światem, jednakże według pierwszych opinii robi wiele rzeczy inaczej, a przy tym gorzej.

Prequel serii Saints Row oferuje ogromny świat z wieloma aktywnościami. Co nam jednak po ilości, skoro jakość jakoby nie dorównuje poprzednim częściom? Reboot Saints Row jest bowiem krytykowany przede wszystkim za „generyczność”, przeciętność rozgrywki, a przede wszystkim za „ugrzecznienie”. Tym, czym stało do tej pory Saints Row, był absurdalny humor zmieszany z brutalnością i wulgarnością. Reboot, odbiegając w tym wszystkim od tradycji serii (a przynajmniej jej ostatnich odsłon), zawiódł część recenzentów.

Pierwsze recenzje rebootu

Średnia ocen krytyków nowego Saints Row na Metacritic wynosi obecnie 69% dla wersji PC. Gra nie jest więc całkowicie mieszana z błotem, niektórzy recenzenci ją doceniają. Poniżej wymieniamy kilka pierwszych ocen Saints Row.

 1. GRYOnline.pl - 6/10
 2. GamePressure - 7/10
 3. Game Informer - 8,5/10
 4. Destructoid - 8/10
 5. Game Revolution - 6,5/10
 6. PC Gamer - 60/100
 7. IGN - 6/10
 8. GameSpot - 6/10
 9. God is a Geek - 6/10
 10. GamesRadar+ - 3/5
 11. Metro GameCentral - 4/10
 12. Eurogamer - gra niepolecana

Można uznać Saints Row za list miłosny do czasów, kiedy gry stawiały bardziej na dobrą zabawę niż jakość. To jednak go nie usprawiedliwia – God is a Geek (6/10).

Gra może nie doprowadzać sprzętu do jego granic możliwości, (...) jednak najnowsze Saints Row ma wszystko, czego potrzeba, dostarczając świetne komediowe wrażenia (...) – Game Informer (8,5/10).

Nowe Saints Row jest jak Metal Gear Solid bez „kojimizmów” i innych tego typu dziwactw. Jest po prostu zwykłą grą – GRYOnline.pl (6/10).

Reboot Saints Row będzie dostępny już jutro na PC (Epic Games Store), PS4/PS5 oraz Xboxie One i Series X/S.

Z okazji premiery nowej odsłony Saints Row razem z mBankiem zapraszamy do udziału w konkursach, w których możecie wygrać nagrody pieniężne, gry oraz gadżety. Łączna pula nagród to ponad 15 000 złotych, więc jest o co walczyć. Więcej szczegółów na: https://wyzwaniambanku.pl.

 1. Saints Row - oficjalna strona
 2. Saints Row w Epic Games Store