Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2012, 16:35

autor: Hed

Ruszyła przeglądarkowa gra Command & Conquer: Tiberium Alliances

Wystartowała gra przeglądarkowa Command & Conquer: Tiberium Alliances, w której wracamy do doskonale znanego uniwersum i odwiecznej wojny między frakcjami NOD oraz GDI.

Ruszyła przeglądarkowa gra Command & Conquer: Tiberium Alliances  - ilustracja #1

Firma Electronic Arts poinformowała o zakończeniu bety i oficjalnym starcie przeglądarkowej strategii Command & Conquer: Tiberium Alliances. Produkcja jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych za darmo – wymaga jedynie posiadania konta Origin, które można założyć w każdym momencie. W samej grze stajemy po stronie jednej z dwóch charakterystycznych frakcji, NOD lub GDI, aby jeszcze raz wziąć udział w odwiecznej wojnie o tytułowy surowiec.

Oczywiście Tiberium Alliances nie jest strategią czasu rzeczywistego jak większość innych odsłon serii Command & Conquer. Gra przygotowana przez studio EA Phenomic to rasowa produkcja przeglądarkowa, w której budujemy, a potem dbamy o bazę, aby zbierać surowce i stopniowo rozwijać własne technologie oraz armię. Chociaż sama rozgrywka jest darmowa, w grze nie brakuje mikrotransakcji ułatwiających zabawę i przyspieszających różne procesy.

Command & Conquer to jedna z najbardziej znanych strategii czasu rzeczywistego. Marka jest z nami już od 1995 roku i do tej pory doczekała się dziesiątek odsłon, spin-offów i dodatków. Dwoma ostatnimi tytułami należącymi do serii są Command & Conquer 4: Tiberian Twilight oraz Command & Conquer: Red Alert 3 – Uprising. W produkcji znajduje się nowa, pełnoprawna część Command & Conquer, zatytułowana Generals 2 i zaplanowana na przyszły rok.

  1. Oficjalna strona Command & Conquer: Tiberium Alliances