Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 października 2011, 21:03

autor: Adrian Werner

Ruszyła otwarta beta Castlot, czyli przeglądarkowego MMO osadzonego w czasach Króla Artura

Wystartowały otwarte beta testy przeglądarkowego MMORPG Castlot

Mamy dobre wieści dla miłośników mitów arturiańskich. Studio ClapAlong poinformowało właśnie, że ruszyła już otwarta beta przeglądarkowego MMO Castlot osadzonego w czasach, gdy Brytanią rządził Król Artur.

Zainteresowani powinni udać się na oficjalną stronę projektu i dokonać rejestracji.

W Castlot o kontrolę nad Brytanią walczą dwie frakcje - siły Światła pod dowództwem samego Artura oraz armie Ciemności posłuszne rozkazom Lorda Blacmoora. Rozgrywkę wzbogacają elementy strategiczne, w tym rozbudowany system szpiegostwa pozwalający na sabotowanie sił i zapasów naszych rywali. Poza wypełnianiem zadań konieczne jest też dbanie o rozwój gospodarczy. Walka w instancjach toczy się w czasie rzeczywistym, ale możemy też spróbować sił w turowych pojedynkach an arenach.

Ciekawie prezentuje się rozbudowa miast. Zamiast typowego nudnego stawiania kolejnych budowli cały proces został sprzężony z wykonywaniem zadań pobocznych. Same misje również zostały zaprojektowane w sposób godny pochwały. Nie ma tu miejsca na bezczynne czekanie aż pasek osiągnie wymagany poziom. Od samego początku nasi bohaterowie biorą udział w prawdziwych przygodach, takich jak polowanie na smoki czy eksploracja jaskiń zamieszkałych przez wilkołaki. W połączeniu z klimatami arturiańskimi i atrakcyjną grafiką, daje to w sumie bardzo interesujące przeglądarkowe MMO, które pozytywnie wyróżnia się na tle typowych produkcji z tego gatunku. Warto skorzystać z otwartej bety i wypróbować Castlot.