Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 sierpnia 2018, 20:00

autor: Serek

Rusza beta Fortnite na urządzeniach z Androidem

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników gier mobilnych. Właśnie rusza otwarta beta Fortnite'a na urządzeniach z systemem Android. Na razie dostęp do niej mają tylko posiadacze urządzeń mobilnych firmy Samsung, ale ten stan rzeczy ma zmienić się na dniach.

Posiadacze Samsunga mają powody do radości. To oni pierwsi dostaną w ręce wersję beta Fortnite’a na Androidzie. - Rusza beta Fortnite na urządzeniach z Androidem - wiadomość - 2018-08-09
Posiadacze Samsunga mają powody do radości. To oni pierwsi dostaną w ręce wersję beta Fortnite’a na Androidzie.

O tym, że Fortnite Battle Royale to żyła złota, pisaliśmy już wielokrotnie. Firma Epic Games, odpowiedzialna za produkcję, zapowiedziała, że ich najbardziej dochodowy tytuł trafi w wersji beta na urządzenia z systemem Android. Na początku pojawi się tylko i wyłącznie na telefonach oraz tabletach firmy Samsung, ale spokojnie, w ciągu kilku najbliższych dni trafi także na urządzenia innych producentów. To krok w dobrą stronę, bowiem do tej pory mobilnie w Fortnite’a mogli pograć tylko użytkownicy systemu iOS.

Użytkownicy urządzeń, takich jak Galaxy S7 i S7 Edge, Galaxy S8 i S8+, S9 lub S9+, Note 8, Note 9, Galaxy Tab S3 oraz Tab S4, mogą już teraz bezpłatnie pobrać betę. By to uczynić, należy odwiedzić oficjalną stronę produkcji i zarejestrować się do wczesnej wersji gry. Po dokonaniu rejestracji użytkownicy dostaną wiadomość od Epic Games, w której znajdzie się instrukcja poprawnej instalacji. Posiadacze Samsunga, a konkretnie serii Galaxy, otrzymają bonusowo specjalną skórkę do wykorzystania w zabawie.

Zgodnie z zapowiedziami, mobilna wersja Fortnite’a dostępna będzie jedynie poza oficjalnym sklepem Google Play. Wersję na Androida będzie trzeba pobrać pod postacią pliku APK z oficjalnej strony gry, a następnie ręcznie zainstalować na urządzeniu. To kontynuacja trendu znanego z pecetowej edycji gry. Ta nie była dostępna w żadnym liczącym się serwisie dystrybucji cyfrowej. Powód jest prosty - im mniej pośredników, tym większy zysk.

Uwaga! Najprawdopodobniej w wyniku przeciążeń serwera, nie można dostać się na oficjalną stronę, by dokonać rejestracji. Problem powinien zniknąć w przeciągu kilku następnych godzin.

  1. Oficjalna strona Fortnite’a