Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2018, 09:17

autor: Osti

Fortnite zarobił miliard dolarów na mikrotransakcjach

Przychody płynące z mikrotransakcji w Fortnite: Battle Royale rosną z miesiąca na miesiąc i przekroczyły już okrągły miliard dolarów.

Fortnite: Battle Royale znajduje się aktualnie u szczytu popularności, przynosząc swoim twórcom z Epic Games niebotyczne zyski. Wielkie zainteresowanie nowym gatunkiem, jakim stało się battle royale, zwróciło uwagę specjalistów z Superdata – firmy zajmującej się badaniami rynku. Postanowili oni pochylić się nad tym fenomenem i zbadać jego przyczyny.

Fortnite: Battle Royale bije rekordy popularności. - Fortnite zarobił miliard dolarów na mikrotransakcjach - wiadomość - 2018-07-18
Fortnite: Battle Royale bije rekordy popularności.

W wyniku pracy analityków powstał raport, z którego można się dowiedzieć, że Fortnite zarobił już miliard dolarów na zakupach wewnątrz aplikacji. Przychody rosną z miesiąca na miesiąc – w marcu bieżącego roku gracze wydali 223 miliony dolarów, a w maju 318 milionów dolarów. Tempo wzrostu nieco jednak spadło, co dobrze obrazuje wykres przygotowany przez Superdata:

Gracze wydają coraz więcej na mikrotransakcje w Fortnite. - Fortnite zarobił miliard dolarów na mikrotransakcjach - wiadomość - 2018-07-18
Gracze wydają coraz więcej na mikrotransakcje w Fortnite.

W swoim raporcie analitycy z Superdata zauważają także, że battle royale jest w tej chwili najpopularniejszym gatunkiem na wszystkich platformach. Dlatego nikogo nie dziwią zapowiedzi, że pojawi się on w kolejnych częściach tak zasłużonych serii jak Battlefield czy Call of Duty.

Battle royale jest nie tylko najchętniej ogrywanym trybem. Według specjalistów z Superdata w maju tego roku obejrzano łącznie 700 milionów godzin gameplayu z nim związanego. 83% tej liczby stanowią materiały pokazujące właśnie Fortnite. Na drugim miejscu wśród najchętniej oglądanych gatunków znajduje się MOBA, której widzowie poświęcili „zaledwie” 275 milionów godzin.