Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2018, 09:17

autor: Osti

Fortnite zarobił miliard dolarów na mikrotransakcjach

Przychody płynące z mikrotransakcji w Fortnite: Battle Royale rosną z miesiąca na miesiąc i przekroczyły już okrągły miliard dolarów.

Fortnite: Battle Royale znajduje się aktualnie u szczytu popularności, przynosząc swoim twórcom z Epic Games niebotyczne zyski. Wielkie zainteresowanie nowym gatunkiem, jakim stało się battle royale, zwróciło uwagę specjalistów z Superdata – firmy zajmującej się badaniami rynku. Postanowili oni pochylić się nad tym fenomenem i zbadać jego przyczyny.

Fortnite: Battle Royale bije rekordy popularności. - Fortnite zarobił miliard dolarów na mikrotransakcjach - wiadomość - 2018-07-18
Fortnite: Battle Royale bije rekordy popularności.

W wyniku pracy analityków powstał raport, z którego można się dowiedzieć, że Fortnite zarobił już miliard dolarów na zakupach wewnątrz aplikacji. Przychody rosną z miesiąca na miesiąc – w marcu bieżącego roku gracze wydali 223 miliony dolarów, a w maju 318 milionów dolarów. Tempo wzrostu nieco jednak spadło, co dobrze obrazuje wykres przygotowany przez Superdata:

Gracze wydają coraz więcej na mikrotransakcje w Fortnite. - Fortnite zarobił miliard dolarów na mikrotransakcjach - wiadomość - 2018-07-18
Gracze wydają coraz więcej na mikrotransakcje w Fortnite.

W swoim raporcie analitycy z Superdata zauważają także, że battle royale jest w tej chwili najpopularniejszym gatunkiem na wszystkich platformach. Dlatego nikogo nie dziwią zapowiedzi, że pojawi się on w kolejnych częściach tak zasłużonych serii jak Battlefield czy Call of Duty.

Battle royale jest nie tylko najchętniej ogrywanym trybem. Według specjalistów z Superdata w maju tego roku obejrzano łącznie 700 milionów godzin gameplayu z nim związanego. 83% tej liczby stanowią materiały pokazujące właśnie Fortnite. Na drugim miejscu wśród najchętniej oglądanych gatunków znajduje się MOBA, której widzowie poświęcili „zaledwie” 275 milionów godzin.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale