Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2018, 09:30

autor: Aquma

Gameplay z Assassin’s Creed Odyssey z udziałem Hipokratesa

W Internecie pojawił się kolejny, 11-minutowy film prezentujący rozgrywkę w Assassin’s Creed Odyssey. Widzimy na nim zadanie z udziałem znanego starożytnego Greka - Hipokratesa.

Assassin’s Creed Odyssey zapowiada się ciekawie. - Gameplay z Assassin’s Creed Odyssey z udziałem Hipokratesa - wiadomość - 2018-08-10
Assassin’s Creed Odyssey zapowiada się ciekawie.

W sieci pojawił się kolejny, 11-minutowy gameplay z Assassin’s Creed Odyssey – nowej części utytułowanej serii Ubisoftu. Na filmie możemy zobaczyć trochę pięknych widoczków, wypełniony atrakcyjnymi fantami ekran ekwipunku, Hipokratesa i pewien mało oryginalny fetch quest (choć z drobnym zwrotem akcji na końcu). Całość dosłownie ocieka unikalnym klimatem starożytnej Grecji.

Na materiale widzimy też w akcji jedną z największych nowości w AC: Odyssey, czyli umożliwiający wybieranie odpowiedzi system dialogowy i jego bezpośrednią konsekwencję – nieliniową narrację. Wygląda na to, że zaprezentowane zadanie można wykonać na co najmniej dwa różne sposoby (nie ma niestety pewności, czy nasz wybór niesie ze sobą jakiekolwiek konsekwencje, nie licząc nagany ze strony jednego z bohaterów). Nie jest to może żadna rewolucja dla gier jako takich (podobne rozwiązania znajdziemy przecież w każdym szanującym się RPG-u), ale dla cyklu Assassin’s Creed – jak najbardziej.

Assassin’s Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Assassin’s Creed – strona oficjalna
  2. Długie, wielkie, rozdmuchane – dlaczego gry wydają się dłuższe niż kiedyś?