Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2017, 09:58

Rust wkrótce opuści fazę wczesnego dostępu

Garry Newman, założyciel studia Facepunch, zapowiedział na swoim blogu, że gra Rust wkrótce opuści fazę wczesnego dostępu, w której znajduje się od końcówki 2013 roku.

Choć w Rust można zagrać od grudnia 2013 roku, do tej pory nie znamy daty oficjalnej premiery tego tytułu. Projekt Facepunch Studios przebywa w fazie wczesnego dostępu już ponad 40 miesięcy i nadal nie wiemy, kiedy ma zamiar ją opuścić. Garry Newman – założyciel studia oraz twórca niezwykle popularnego Garry’s Mod – zapowiedział jednak, że ma się to stać w niedalekiej przyszłości.

Ponad trzyletni pobyt Rust w programie Early Access ma się wkrótce zakończyć. - Rust wkrótce opuści fazę wczesnego dostępu - wiadomość - 2017-05-23
Ponad trzyletni pobyt Rust w programie Early Access ma się wkrótce zakończyć.

W najnowszym wpisie na swoim blogu, zatytułowanym „Klątwa Wczesnego Dostępu”, deweloper stwierdził, że tak długie trwanie tej fazy jest powiązane z rosnącą listą ambitnych planów studia Facepunch. Jednocześnie przyznał, że bez programu Early Access Rust tak czy inaczej zapewne trafiłby do tej pory na Steama. „Zamierzamy dodać jeszcze trochę pomocy i wskazówek (tak, by nowi gracze nie musieli czytać poradników w internecie, by móc otworzyć ekwipunek), a później po cichu opuścimy wczesny dostęp” - pisze Newman. Zaznaczył przy tym, że oficjalna premiera nie będzie oznaczać końca aktualizacji – twórcy mają zamiar nadal dodawać zawartość i naprawiać błędy. „Kusi nas, by myśleć, że opuszczenie programu Early Access to deklaracja zakończenia prac nad grą, ale nie sądzę, by tak było”.

Deweloperzy uważają, że wyjście z wczesnego dostępu wcale nie będzie dla nich końcem prac nad Rust. - Rust wkrótce opuści fazę wczesnego dostępu - wiadomość - 2017-05-23
Deweloperzy uważają, że wyjście z wczesnego dostępu wcale nie będzie dla nich końcem prac nad Rust.

Warto przy tym zaznaczyć, że Rust bynajmniej nie ucierpiał na trzyletnim pobycie w fazie wczesnego dostępu. Gra sprzedała się do tej pory w ponad pięciu milionach egzemplarzy i w dwa i pół miesiąca od debiutu na Early Access zarobiła więcej, niż Garry’s Mod przez dziewięć lat. Na tak dużą popularność wpływ ma z pewnością fakt, że deweloperzy nie osiedli na laurach i regularnie dostarczają kolejne aktualizacje.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Rust
  2. Gra Rust w serwisie Steam