Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2017, 10:20

autor: Góral

Destiny 2 w 30 klatkach; PS4 Pro za słabe na 60 FPS-ów

Przedstawiciele studia Bungie wyjaśnili, że Destiny 2 na konsolach będzie działać w 30 klatkach na sekundę, gdyż nawet PlayStation 4 Pro nie jest w stanie poradzić sobie z generowaniem świata produkcji w 60 FPS-ach.

Pod koniec marca doczekaliśmy się zapowiedzi gry Destiny 2. Deweloperzy ze studia Bungie zamierzają wprowadzić w kontynuacji popularnej strzelanki sporo zmian, ale na rewolucje technologiczne nie mamy co liczyć, zwłaszcza jeżeli chodzi o animację na konsolach. Deweloper potwierdził, że posiadacze PlayStation 4 Pro otrzymają wyższą rozdzielczość, ale niestety nie 60 klatek na sekundę. Przedstawiciele firmy poruszyli tę kwestię podczas rozmowy z dziennikarzem IGN-u. Luke Smith i Mark Noseworthy wyjaśnili, że PS4 Pro jest „bardzo potężne, ale nie może uruchomić naszej gry w 60 klatkach”. Wszystko przez „bogatą symulację fizyki”, z kolizjami, obsługą połączenia sieciowego itd. – na ogarnięcie tego wszystkiego w 60 FPS-ach sprzęt Sony jest po prostu za słaby, choć na rozdzielczość 4K wystarczy.

Symulacja świata Destiny 2 to duże wyzwanie dla PS4 Pro. - Destiny 2 w 30 klatkach; PS4 Pro za słabe na 60 FPS-ów - wiadomość - 2017-05-23
Symulacja świata Destiny 2 to duże wyzwanie dla PS4 Pro.

Mamy więcej SI, więcej potworów w środowisku z fizycznie symulowanymi pojazdami, postaciami i pociskami. To część magii Destiny (...). Gdy dodasz do tego pięć, sześć czy siedem osób w publicznym wydarzeniu, to sprzęt poddawany jest ogromnym obciążeniom.

Digital Foundry wyjaśniło to w bardziej prosty sposób. Chodzi po prostu o niedobór mocy w CPU. PlayStation 4 Pro ma GPU mocniejsze 2,3x względem podstawowej wersji konsoli, ale CPU tylko o 31% lepsze. W związku z tym generowanie wyższej rozdzielczości jest dużo łatwiejsze niż obsługiwanie systemów symulacji świata. Nieważne więc czy macie słabszą, czy silniejszą odmianę sprzętu, na więcej niż 30 klatek nie macie co liczyć.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Destiny 2

Destiny 2