Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2013, 17:45

autor: Hed

Ron Gilbert opuszcza studio Double Fine i zapowiada grę na iOS

Ron Gilbert opuścił studio Double Fine, z którym opracował platformówkę przygodową The Cave. Producent legendarnego The Secret of Monkey Island nie zamierza rezygnować z tworzenia gier – jego nowy projekt trafi na urządzenia iOS.

Ron Gilbert nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu! - Ron Gilbert opuszcza studio Double Fine i zapowiada grę iOS - wiadomość - 2013-03-12
Ron Gilbert nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu!

Ron Gilbert, legendarny twórca takich przygodówek jak The Secret of Monkey Island, opuścił studio Double Fine, z którym przygotował swoją najnowszą grę – The Cave. Gilbert jasno dał do zrozumienia, że dobrze czuł się w tym zespole, ale przyszedł czas rozstania i szukania nowych wyzwań. „Zostało tak wiele gier do zaprojektowania” – napisał na blogu producent, który jednocześnie podziękował Timowi Schaferowi i reszcie załogi z Double Fine.

Najbliższym projektem Rona Gilberta będzie produkcja o jakże wymownym tytule: Scurvy Scallywags in The Voyage to Discover the Ultimate Sea Shanty: A Musical Match-3 Pirate RPG. Przedsięwzięcie tworzone do spółki z Claytonem Kauzlarikiem, którego Gilbert spotkał podczas prac nad grą DeathSpank, trafi na urządzenia iOS za kilka miesięcy. Twórca The Cave zapewnił, że w najbliższych dniach opublikuje obrazki z tej pirackiej produkcji.

Ron Gilbert, znany w sieci jako Grumpy Gamer, to jeden z bardziej charakterystycznych producentów przygodówek. To on stworzył wiele z pamiętnych gier firmy LucasFilm/LucasArts, czyli Maniac Mansion, The Secret of Monkey Island, czy Day of the Tentacle. Młodsi gracze mogą kojarzyć Gilberta z jego nowszej serii – DeathSpank – stworzonej i rozwijanej przez Hothead Games. Najmłodszym dziełem producenta jest wspomniany The Cave, opracowany w studiu Double Fine.

  1. Blog Rona Gilberta