Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2013, 14:26

autor: Hed

Crash Bandicoot Returns będzie samodzielną grą na CryEngine 3 – fanowski remake kultowej serii

Fanowska przeróbka Crash Bandicoot Returns zostanie wydana jako samodzielna gra na silniku CryEngine 3. Informacja pojawiła się na stronie projektu, który wystartował kilkanaście miesięcy temu jak mod do Crysisa.

Crash Bandicoot Returns - fanowska przeróbka kultowej serii jako samodzielna gra. - Crash Bandicoot Returns będzie samodzielną grą na CryEngine 3 – fanowski remake kultowej serii - wiadomość - 2013-03-12
Crash Bandicoot Returns - fanowska przeróbka kultowej serii jako samodzielna gra.

Fanowski projekt Crash Bandicoot Returns przeobraził się z modyfikacji gry Crysis w samodzielny produkt oparty na CryEngine 3 – pisze jego pomysłodawca na stronie Mod DB. Amatorski producent przyznał, że długo nie dawał znać o swoim przedsięwzięciu, bo po prostu nie chciał rozbudzać niczyich nadziei. Teraz jednak sprawy ruszyły do przodu, bo zespół pracujący nad przeróbką wzbogacił się o programistę oraz animatora.

Przejście z drugiej na trzecią wersję CryEngine podobno da autorom znacznie większą swobodę twórczą i zapewni lepszą jakość grafiki. Finalny produkt będzie samodzielną grą składającą się z 5 poziomów. Autor potwierdził, że spotkamy w nich takie postacie jak Neo Cortex, Coco i być może Polar (znany jako Pooh w Crash Bandicoot 2). Kolejne etapy mają być wypuszczane w przyszłości. W ten sposób twórcy chcą skrócić czas oczekiwania na swoje dzieło.

Zmiana silnika i założeń nie oznacza przejścia na produkt komercyjny, więc Crash Bandicoot Returns pozostanie darmowym projektem dystrybuowanym cyfrowo na pecetach. Inne rozwiązanie raczej nie byłoby możliwe, bo autorzy przecież nie dysponują licencją na serię, która obecnie jest w rękach firmy Activision. To w ogóle dość niepewny aspekt całego przedsięwzięcia – trudno powiedzieć, czy właściciel marki nie upomni się o prawa do niej i nie spróbuje ostudzić zapału amatorów.

Crash Bandicoot to seria gier platformowych, opowiadających o tytułowym Crashu, zwykle stającym do walki ze złym doktorem Neo Corteksem. Pierwsze odsłony serii stworzyło studio Naughty Dog, które obecnie kojarzy się głównie z marką Uncharted. Po 1999 roku Crash Bandicoot był rozwijany przez różne studia. Od 2008 roku właścicielem praw do tej nazwy jest firma Activision. Wydawca do tej pory nie ujawnił żadnych planów dalszego rozwoju tego uniwersum.

  1. Oficjalna strona Crash Bandicoot Returns