Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2016, 17:39

RollerCoaster Tycoon World zadebiutuje 30 marca, ale w usłudze wczesnego dostępu

RollerCoaster Tycoon World - gra, której premiera przekładana jest już od początku ubiegłego roku - ostatecznie trafi do graczy 30 marca... ale w usłudze wczesnego dostępu, o którym wcześniej nie było mowy.

RollerCoaster Tycoon World trafi na rynek 30 marca – ale niekoniecznie w takiej formie, jakiej oczekiwaliby fani. - RollerCoaster Tycoon World zadebiutuje 30 marca, ale w usłudze wczesnego dostępu - wiadomość - 2016-03-25
RollerCoaster Tycoon World trafi na rynek 30 marca – ale niekoniecznie w takiej formie, jakiej oczekiwaliby fani.

W przypadku RollerCoaster Tycoon World cierpliwość fanów strategii ekonomicznych jest wystawiana na ciężką próbę. Początkowo produkcja studia Nvizzio Creations miała trafić do graczy już na początku 2015 roku, później premierę przełożono na grudzień, a niedawno poinformowano, że gra zadebiutuje dopiero w pierwszych miesiącach tego roku. I rzeczywiście – jeśli wierzyć zapowiedziom deweloperów, w RollerCoaster Tycoon World będzie można zagrać już w przyszłym tygodniu, od 30 marca… ale w ramach usługi Early Access.

Przypomnijmy, że dotychczas Nvizzio Creations nie zająknęło się nawet słowem o tym, że ich najnowsza produkcja wykorzysta wczesny dostęp. Trudno się więc dziwić, że część graczy czuje się oszukana: wersja, która trafi na rynek 30 marca, będzie pozbawiona wielu elementów, w tym edytora scenariuszy, zmiennych efektów pogodowych, kilku rodzajów rollercoasterów czy możliwości budowania ogrodzeń. Wytłumaczenie deweloperów jest dość klasyczne: na razie czują, że ich dzieło wymaga poprawek i w związku z tym wypuszczą ostateczną wersję dopiero wtedy, gdy będą na to gotowi. A to może nieco potrwać, bowiem pierwsze, przedpremierowe opinie graczy, którzy brali udział w beta-testach, nie nastrajają entuzjastycznie: RollerCoaster Tycoon World podobno nęka ogromna ilość błędów, która sprawia, że gra obecnie wygląda bardziej jak wersja alfa.

Produkcja tej gry na razie była prawdziwym rollercoasterem – szkoda tylko, że nie w pozytywnym sensie. - RollerCoaster Tycoon World zadebiutuje 30 marca, ale w usłudze wczesnego dostępu - wiadomość - 2016-03-25
Produkcja tej gry na razie była prawdziwym rollercoasterem – szkoda tylko, że nie w pozytywnym sensie.

Trzeba jednak przyznać, że przynajmniej jeden aspekt całej sytuacji pozwala spojrzeć na deweloperów przychylnym okiem: osoby, które zakupiły ich produkcję w przedsprzedaży poprzez strony Atari.com oraz RollerCoasterTycoon.com, mogą przetestować tytuł przez jeden dzień i, jeśli im się nie spodoba, zażądać pełnego zwrotu pieniędzy. Na całym zamieszaniu z RollerCoaster Tycoon World może za to skorzystać Frontier Developments. Studio, mające na koncie m.in. dobrze oceniane Elite: Dangerous, kilka dni temu udostępniło graczom zamkniętą alfę swojego Planet Coaster: Simulation Evolved. Możliwe, że rozczarowani postępowaniem Nvizzio Creations oraz Atari miłośnicy gatunku zwrócą się więc w stronę tej właśnie produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry RollerCoaster Tycoon World
  2. Gra RollerCoaster Tycoon World w serwisie Steam