Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 stycznia 2014, 15:35

autor: Jiker

Robocop debiutuje w App Store. Zagraj w grę na podstawie remake'a kultowego filmu

Na przełomie stycznia i lutego do kin na całym świecie powróci Robocop – jeden z najważniejszych bohaterów światowej kinematografii lat ’80 XX wieku. Remake’owi, w którym główne role zagrają z Joel Kinnaman i Gary Oldman, towarzyszy oficjalna gra mobilna, wprowadzona właśnie do oferty platformy App Store. Tytuł, opracowany przez firmę Glu Mobile, został udostępniony w modelu free-to-play.

Na przełomie stycznia i lutego do kin na całym świecie powróci RoboCop – jeden z najważniejszych bohaterów światowej kinematografii lat ’80 XX wieku. Remake’owi, w którym główne role zagrają z  Joel Kinnaman i Gary Oldman, towarzyszy oficjalna gra mobilna, wprowadzona właśnie do oferty platformy App Store. Tytuł, opracowany przez firmę Glu Mobile, został udostępniony w modelu free-to-play.

RoboCop reprezentuje gatunek nowoczesnych strzelanin TPP, w których równie istotne co celne strzelanie jest umiejętne korzystanie z różnego rodzaju osłon. Akcja gry toczy się w 2028 roku w Detroit, a głównym bohaterem jest Alex Murphy – śmiertelnie ranny policjant, który zostaje przywrócony do życia przez korporację OmniCorp jako tytułowy Robocop, czyli pół-człowiek, pół-maszyna. Jego zadaniem jest chronić mieszkańców miasta przed zbirami i agresywnymi robotami takimi jak EM-208 i ED-209.

Gracz dokonuje tego biorąc udział w kolejnych misjach, sprowadzających się przede wszystkim do dynamicznych wymian ognia. Istotnym elementem zabawy jest ulepszanie broni, jakimi dysponuje Robocop, oraz jego pancerza, co pozwala mu skutecznie rywalizować z coraz trudniejszymi przeciwnikami. Pierwsze recenzje sugerują, że mamy tu do czynienia z całkiem niezłym kawałkiem kodu – tym bardziej, że darmowym (system mikropłatności nie jest podobne specjalnie uciążliwy).

RoboCop w wersji na smartfony i tablety z systemem Android zostanie opublikowany w ofercie Google Play najprawdopodobniej 15 stycznia.