Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2010, 10:20

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Rising Storm - dodatek do Heroes of Stalingrad w rękach moderów

Producent Tripwire Interactive w produkcji dodatku do Red Orchestra: Heroes of Stalingrad będzie korzystać z pomocy moderów. Rozszerzenie będzie nosić podtytuł Rising Storm, a jego akcja przeniesie nas ponownie w okres drugiej Wojny Światowej.

Producent Tripwire Interactive w produkcji dodatku do Red Orchestra: Heroes of Stalingrad będzie korzystać z pomocy moderów. Rozszerzenie będzie nosić podtytuł Rising Storm, a jego akcja przeniesie nas ponownie w okres drugiej Wojny Światowej.

Tym razem trafimy na Pacyfik w latach 1942 – 1945. Fabuła gry pozwoli nam doświadczyć niezwykle brutalnej i krwawej kampanii, która miała miejsce na wyspach Pacyfiku. Będziemy uczestniczyć w desancie na plaże, walkach na niewielką odległość w jaskiniach, czy potyczkach w dżungli. Wszystko to na wyspach Corregidor, Guadalcanal, Iwo Jima i innych znanych historycznych lokacjach.

Rising Storm - dodatek do Heroes of Stalingrad w rękach moderów - ilustracja #1

Do dyspozycji graczy deweloperzy planują oddać dwie strony konfliktu. Będziemy więc mieli do czynienia z pełnoprawnymi kampaniami zarówno ze strony Armii Amerykańskiej i Korpusu Marines jak i Imperialnej Armii Japońskiej w postaci Lądowych Sił Specjalnych. Należy się również spodziewać trybu kooperacji oraz oczywiście rozbudowanego multiplayera.

Wszystko zapowiada się bardzo interesująco, szczególnie że mowa tutaj o dodatku do gry, której wydanie planowane jest na lipiec 2010. Wygląda więc na to, że w niedługim okresie możemy się spodziewać dosyć dużej dawki Drugiej Wojny Światowej.

Historia Tripwire Interactive jako dewelopera jest dosyć niekonwencjonalna. Firma składa się z ludzi, którzy w przeszłości zajmowali się tworzeniem modyfikacji do gier. Sławę przyniósł im mod Red Orchestra: Ostfront 41-45 zrealizowany na potrzeby konkursu „Make Something Unreal”, w późniejszym czasie przerobiony na pełną, niezależną grę. Kolejny tytuł, którym może się poszczycić Tripwire to Killing Floor. Również i on wyewoluował z moda cieszącego się przeciętnym zainteresowaniem do rangi bestsellerowej samodzielnej produkcji, zajmując pierwsze miejsce na liście sprzedaży Steam przez ponad miesiąc.

Jakby nie patrzeć, podstawowa wersja gry, czyli Red Orchestra: Heroes of Stalingrad jak i opisywany dodatek Rising Storm stanowią spory eksperyment. Jednak właśnie w tego typu eksperymentach Tripwire Interactive sprawdza się zupełnie nieźle. Angażowanie społeczności moderów przy produkcji komercyjnych gier jest niewątpliwie ciekawym pomysłem, do tej pory przynoszącym firmie doskonałe wyniki.

Rising Storm - dodatek do Heroes of Stalingrad w rękach moderów - ilustracja #2

Rising Storm - dodatek do Heroes of Stalingrad w rękach moderów - ilustracja #3