Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2015, 14:36

Rise of the Tomb Raider - zobacz prawie kwadrans rozgrywki

W zaledwie parę dni po targach E3 ukazał się kolejny fragment rozgrywki z gry Rise of the Tomb Raider. Na nowym materiale możemy zobaczyć m.in. zarządzanie schronieniem, cichą eliminację przeciwników oraz potyczkę z niedźwiedziem.

Czerwiec to bardzo dobry miesiąc dla fanów Lary Croft – przed targami E3 otrzymaliśmy nowy zwiastun Rise of the Tomb Raider, podczas nich pierwszy fragment rozgrywki, teraz zaś, w zaledwie kilka dni po zakończeniu imprezy w Los Angeles, możecie zobaczyć kolejny gameplay. W sieci pojawił się trwający ponad kwadrans filmik, który prezentuje niektóre aspekty planowanej na listopad produkcji.

Rise of the Tomb Raider - prawie kwadrans rozgrywki na nowym materiale - ilustracja #2

Rise of the Tomb Raider to jedenasta już odsłona serii, która swe początki miała w latach 90-tych, a także bezpośrednia kontynuacja gry Tomb Raider z 2013 roku. Jej produkcją po raz kolejny zajmuje się studio Crystal Dynamics, które tym razem wyśle Larę Croft na mroźną Syberię (choć zwiedzimy także inne regiony) w poszukiwaniu miasta kryjącego sekret nieśmiertelności. Sukces poprzedniej części sprawił, że deweloperzy w większości korzystają ze sprawdzonych rozwiązań, kładąc nacisk na akcję połączoną z elementami survivalu. Rise of the Tomb Raider pojawi się na półkach sklepowych już w listopadzie, jednak przez pewien czas gra będzie dostępna wyłącznie na konsole Microsoftu.

Fragment rozgrywki jest kontynuacją materiału przedstawionego podczas E3 – możecie się więc dowiedzieć, jak Larze udało się ujść cało z feralnej wspinaczki w syberyjskiej dziczy. Przy okazji pokazano uproszczone mechaniki survivalowe, takie jak zbieranie drewna na opał, a także zarządzanie swoim schronieniem, przy którym ulepszymy ekwipunek. Nie zabrakło także cichej eliminacji wrogów – pani archeolog ma do dyspozycji sporo opcji na pozbywanie się przeciwników, począwszy od strzałek rozpylających truciznę aż po rzucanie podpalonymi kanistrami z benzyną. Najpoważniejszym wyzwaniem w zaprezentowanym fragmencie jest jednak wyjątkowo agresywny niedźwiedź, z którym Lara spotyka się dwa razy. Widać, że po sukcesie poprzedniej części studio Crystal Dynamics nie ma zamiaru diametralnie zmieniać formuły rozgrywki, toteż brakuje tu większych innowacji. Ale nawet bez nich Rise of the Tomb Raider może się okazać naprawdę łakomym kąskiem. O tym, czy tak się stanie, przekonamy się już 10 listopada, kiedy to gra zadebiutuje na Xboksie One oraz Xboksie 360. Posiadaczom innych platform przyjdzie poczekać nieco dłużej.

Lara skacze po drzewach i wykańcza przeciwników nie gorzej, niż niejeden asasyn. - Rise of the Tomb Raider - prawie kwadrans rozgrywki na nowym materiale - wiadomość - 2015-06-21
Lara skacze po drzewach i wykańcza przeciwników nie gorzej, niż niejeden asasyn.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Rise of the Tomb Raider
  2. Czego oczekujemy od Rise of the Tomb Raider – zapowiedź gry
  3. Rise of the Tomb Raider – kompendium wiedzy