Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 20:50

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Rise of the Tomb Raider na E3 – pierwszy gameplay i data premiery

Podczas konferencji firmy Microsoft na tegorocznym E3 zademonstrowano pierwszy gameplay z Rise of the Tomb Raider. Co więcej, ujawniono datę premiery gry: 10 listopada bieżącego roku.

Podczas konferencji firmy Microsoft na tegorocznych targach E3 w Los Angeles ujawniono pierwszy zapis rozgrywki z Rise of the Tomb Raider, drugiej odsłony zrestartowanej serii Tomb Raider. Całość rzeczonego materiału można obejrzeć na powyższym filmiku. Z samego gameplaya wynika, że Rise of the Tomb Raider przynajmniej częściowo bazować będzie na sprawdzonych rozwiązaniach z Tomb Raidera wydanego w 2013 roku. Zapis rozgrywki prezentuje przede wszystkim niezwykle ekstremalną wspinaczkę w skutej lodem krainie (najprawdopodobniej Syberii) na kompletnie zapomnianym przez Boga odludziu, aczkolwiek nie zabrakło miejsca na migawki z innych, choć nie mniej niebezpiecznych lokacji. Da się również usłyszeć, że protagonistce ponownie głosu użyczy Camilla Luddington.

Pokazany podczas prezentacji zwiastun zdradza także, że gra zadebiutuje 10 listopada bieżącego roku, czyli tego samego dnia, co Fallout 4. Należy jednak pamiętać o czasowej ekskluzywności nowego Tomb Raidera dla konsol Xbox 360 i Xbox One. W temacie pozostałych platform wciąż nie ma żadnych konkretnych informacji.