Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2015, 20:30

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Rise of the Tomb Raider tematem okładkowym nowego Game Informera

Choć Rise of the Tomb Raider zostało zapowiedziane już jakiś czas temu, o nowej odsłonie przygód Lary Croft wiadomo niewiele. Wygląda jednak na to, że deweloperzy zdecydowali się nareszcie podzielić ze światem pierwszymi szczegółami o swojej produkcji – gra jest tematem okładkowym kolejnego numeru magazynu Game Informer. Z informacji ujawnionych przez redakcję pisma wynika, że słynna pani archeolog trafi tym razem na Syberię.

Okładka marcowego numeru pisma Game Informer - Rise of the Tomb Raider tematem okładkowym nowego Game Informera - wiadomość - 2015-02-03
Okładka marcowego numeru pisma Game Informer

Redakcja amerykańskiego magazynu Game Informer zaprezentowała okładkę najnowszego, marcowego numeru. Widnieje na niej grafika (znajdziecie ją powyżej) z uzbrojoną w łuk i toporek Larą Croft, która staje do walki z potężnym niedźwiedziem brunatnym. Całą scenę dekoruje natomiast leżący na ziemi i okrywający pobliskie drzewa śnieg. Okazuje się, że to właśnie Rise of the Tomb Raider – zapowiedziana jakiś czas temu nowa odsłona odświeżonego dwa lata temu cyklu – będzie głównym tematem najnowszego wydania pisma. A to oznacza, że znajdzie się w nim sporo niedostępnych wcześniej informacji o grze. Na marcowy numer trzeba będzie jeszcze trochę poczekać (cyfrowa wersja powinna pojawić się jeszcze dziś w nocy czasu polskiego), ale w prezentującym go tekście opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Game Informera ujawniono kilka szczegółów.

Wynika z nich, że w Rise of the Tomb Raider (którego akcja osadzona zostanie oczywiście po wydarzeniach z poprzedniej części) panna Croft trafi na Syberię, gdzie będzie poszukiwała zaginionego sekretu gwarantującego nieśmiertelność. W trakcie zabawy nie zabraknie polowań na zwierzęta (niewykluczone, że pojawi się możliwość walki ze wspomnianym misiem), tworzenia elementów wyposażenia oraz oczywiście krypt do spenetrowania, w których trzeba będzie rozwiązać „duże” łamigłówki. Na drodze słynnej archeolozki stanie jednak tajemnicza organizacja, która ponoć maczała palce w wydarzeniach na wyspie Yamatai.

W Rise of the Tomb Raider Lara trafi na śnieżną Syberię – screen opublikowany przez Game Informer - Rise of the Tomb Raider tematem okładkowym nowego Game Informera - wiadomość - 2015-02-03
W Rise of the Tomb Raider Lara trafi na śnieżną Syberię – screen opublikowany przez Game Informer

Na mocy umowy z Microsoftem (który jest współwydawcą produkcji) Rise of the Tomb Raider ukaże się w pierwszej kolejności na Xboksie 360 i Xboksie One, na których gra powinna pojawić się jeszcze w tegorocznym sezonie gwiazdkowym. Deweloperzy nie wykluczają oczywiście, że tytuł ostatecznie trafi także na pozostałe liczące się platformy sprzętowe, czyli PC, PlayStation 3 i PlayStation 4.