Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2019, 13:48

autor: Bebop

Riot pozywa Riot. Deweloper LoL-a vs. drużyna CS:GO

Firma Riot Games zdecydowała się pozwać e-sportowy zespół o podobnej nazwie - Riot Squad. Autorzy popularnego MOBA League of Legends uważają, że grupa CS:GO bezprawnie korzysta z popularności dobrze znanej marki.

Riot Games nie chce być kojarzone z Riot Squad. - Riot pozywa Riot. Deweloper LoL-a vs. drużyna CS: GO - wiadomość - 2019-10-11
Riot Games nie chce być kojarzone z Riot Squad.

Zgodnie z doniesieniami serwisu Polygon, studio deweloperskie Riot Games postanowiło pozwać e-sportową drużynę Riot Squad. Powodem jest bezprawne nawiązanie do znanej marki, które sugeruje współpracę z twórcami League of Legends. Zespół uczestniczący m.in. w rozgrywkach CS:GO nie ustosunkował się jeszcze do sprawy.

Zdaniem przedstawicieli firmy drużyna wykorzystuje popularność niezwykle znanej marki i wprowadza w błąd graczy. Fani LoL-a mogą bowiem uznawać zespół za część Riot Games. W rzeczywistości obu stron nie łączą jednak żadne umowy partnerskie ani sponsorskie. Studio podkreśla, że ma wyłączność na wykorzystanie słów „Riot” oraz „Riot Games” w kontekście gier oraz e-sportu.

Firma Riot Games domaga się zmiany nazwy zespołu, odszkodowania oraz zniszczenia wszystkich materiałów, które w bezprawny sposób nawiązują do marki. Pełną treść pozwu, który trafił do sądu w Kalifornii, znaleźć możecie tutaj.

Riot Squad to stosunkowo świeży zespół z Chicago, który założony został w marcu tego roku. Drużyna uczestniczy w rozgrywkach: Fortnite, Apex Legends, PUBG oraz Rainbow Six: Siege.

  1. Oficjalna strona internetowa Riot Games
  2. Oficjalna strona internetowa Riot Squad
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.