Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2022, 08:40

Reżyser Uncharted nakręci adaptację Jaka i Daxtera

Reżyser filmu Uncharted wyjawił, że będzie odpowiedzialny za kolejny film na podstawie gry z konsoli PlayStation. Następną adaptacją będzie Jak and Daxter.

Sony bardzo pragnie poszerzyć swoje wpływy ze świata filmów. Podczas wywiadu dla Digital Trends (via Screenrant) Ruben Fleischer potwierdził rozpoczęcie prac nad przygodami Jaka i Daxtera. Będzie to więc kolejne IP amerykańskiego studia Naughty Dog, które doczeka się filmowej lub serialowej adaptacji.

Pracuję właśnie nad kolejną produkcją z PlayStation, a będzie to Jak and Daxter. Myślę, że będzie to idealna okazja przywrócić serię do życia.

Wybór Jaka i Daxtera może wydawać się dość nietypowy. Wszak ostatnia część tej platformowej serii ukazała się w 2009 roku i wydawało się, aż do tej chwili, że Sony o niej zapomniało. Kto wie może oznacza to, że doczekamy się nowej części gry? Premiera filmu byłaby świetną okazją na pokazanie przygód Jaka i Daxtera młodszemu pokoleniu.

Czy Sony zdecyduje się na ekranizacje kolejnych swoich tytułów? Już teraz fani na całym świecie czekają na premierę filmu Uncharted, a być może w tym roku zadebiutuje również serial HBO The Last of Us, oparty na grze o tym samym tytule.

W planach mają być również adaptacje takich tytułów jak Ghost of Tsushima czy Twisted Metal. Trzeba przyznać, że Sony jest bogate w IP, których historie idealnie nadają się do opowiedzenia na ekranach kin.

Co ciekawe, już wcześniej Tom Holland stwierdził, że bardzo chętnie wcieliłby się w postać Jaka, o ile byłaby to mroczna wersja jego przygód. Duży sukces filmu Uncharted może sprawić, że młody brytyjski aktor szybko znajdzie angaż w kolejnej adaptacji gry od Sony.

Przypomnijmy, że Jak and Daxter to seria gier platformowych, która powstała w 2001 roku za sprawą amerykańskiego studia Naughty Dog. Opowiada ona o przygodach dwóch tytułowych bohaterów, którzy przemierzają świat w poszukiwaniu sposobu na przywrócenie Daxterowi dawnej postaci.