Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2021, 12:24

Resident Evil: Village może ominąć Xbox Game Pass za sprawą Sony

Premiera Resident Evil: Village już za nieco ponad dwa tygodnie. Może jednak okazać się, że osoby liczące na ogranie tytułu w ramach Xbox Game Pass będą musiały poczekać co najmniej rok.

W SKRÓCIE:
  1. Na Twitterze wyciekła domniemana umowa pomiędzy Sony a firmą Capcom.
  2. Ma ona gwarantować, że Resident Evil: Village przynajmniej przez rok od premiery nie pojawi się w Xbox Game Pass lub podobnych usługach.
  3. Póki co żadna ze stron nie potwierdziła autentyczności dokumentu.

Już niedługo zadebiutuje najnowsza odsłona klasycznej serii survival horrorów - Resident Evil: Village. To jedna z większych premier tego roku, z pewnością wyczekiwana przez spore grono osób. Przed wypuszczeniem tej produkcji gracze mają możliwość ogrania przygotowanych przez Capcom wersji demo - z pierwszeństwem dla posiadaczy konsol PS4 oraz PS5. Jak się okazuje, to nie jedyny aspekt RE:Village w którym Sony może mieć priorytet - francuski streamer upublicznił bowiem dokumenty wskazujące na to, że gra pojawi się w usłudze Xbox Game Pass najprędzej w przyszłym roku. Domniemana umowa pomiędzy Sony a firmą Capcom, ma gwarantować, że Resident Evil: Village przynajmniej przez rok nie pojawi się w ofercie Xbox Game Pass bądź innej konkurencyjnej usłudze subskrybcyjnej. Informacje te zostały potwierdzone przez wiarygodnych leakerów, niestety wszystkie ich posty zostały usunięte już z Twittera.

Resident Evil Village nie pojawi się na Xbox Game Pass przez co najmniej rok. Tak wynika z poufnej umowy pomiędzy Capcom i Sony.

Wygląda na to, że Sony wprowadza klauzulę „Anti-GamePass” do swoich umów ze studiami.

Informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez żadną ze stron i nie wiemy, czy przeciek jest prawdziwy, więc do tych rewelacji należy podchodzić z dużą rezerwą. Poszlaki mogą jednak wskazywać na obecność ziarna prawdy w tych doniesieniach - w końcu to posiadacze konsol Sony mają pierwszeństwo w ogrywaniu dem Village oraz Castle, a demo Maiden było ekskluzywne dla PS5. Trudno nie odnieść wrażenia, że PlayStation ma w przypadku RE:Village swego rodzaju fory.

Co ciekawe, dokument mówi również o tym, że w grze ma pojawić się polska lokalizacja, co stoi w kontrze do oficjalnych informacji podawanych do tej pory.

Póki co nie ma jednak powodów do wszczynania kolejnych wojen konsolowych - wszak dokument ten nie musi być zgodny z prawdą, a nawet jeśli jest, to nie wiemy, czy w planach Capcomu w ogóle było udostępnianie swojego horroru w Xbox Game Pass, więc stwierdzenie, że Sony odbiera nowe Resident Evil Microsoftowi, jest póki co sporą nadinterpretacją.

Przypomnijmy, że Resident Evil: Village zadebiutuje już 7 maja i ukaże się na PC, PS5, PS4, Xboksie Series X/S oraz Xboksie One.