Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2021, 09:16

Resident Evil Village - nowy trailer i informacje o kolejnych demach

Firma Capcom przedstawiła szereg detali na temat kolejnych wersji demonstracyjnych gry Resident Evil Village. Opublikowano też nowy trailer wspomnianej produkcji.

W SKRÓCIE:

  1. mamy kolejny trailer Resident Evil Village;
  2. otrzymaliśmy też informacje o wersjach demonstracyjnych. Będą dwa ograniczone czasowo dema, w które posiadacze konsol PlayStation zagrają 18 i 25 kwietnia;
  3. gracze korzystający z innych platform będą musieli zaczekać do 2 maja, dema zostaną udostępnione wszystkim na 24 godziny;
  4. w RE4 zagramy na goglach Oculus Quest 2;
  5. jest też nowy trailer Resident Evil: Infinite Darkness.

Wczoraj w nocy firma Capcom zorganizowała prezentację poświęconą dwudziestopięcioleciu serii survival horrorów Resident Evil. Przysłowiową „gwiazdą wieczoru” była oczywiście najnowsza odsłona tego cyklu, czyli Resident Evil Village. Otrzymaliśmy nowy trailer oraz informacje o dostępności kolejnych wersji demonstracyjnych.

Resident Evil Village – demo wcześniej dla PlayStation

Przed premierą pojawią się jeszcze dwa dema (Village i Castle), przy czym jako pierwsi dostęp do nich uzyskają posiadacze konsol PlayStation 4 i PlayStation 5. Stanie się to w ramach wydarzenia 8 hours in the Village, które odbędzie się 18 i 25 kwietnia (w obydwu przypadkach o 19:00 czasu polskiego) i potrwa łącznie szesnaście godzin (osiem w jedną sobotę i osiem w drugą). W najbliższą niedzielę zagramy w demo Village, zaś za tydzień w Castle. W każdym z nich będzie można spędzić maksymalnie pół godziny, czyli łącznie otrzymamy możliwość sprawdzenia 60 minut rozgrywki. Warto odnotować, że wersje demonstracyjne będzie można pobrać wcześniej, by być gotowym na start eventu.

2 maja (o 2:00 w nocy) wersje demonstracyjne obydwu lokacji zostaną udostępnione posiadaczom wszystkich platform docelowych (dotyczy to także posiadaczy PlayStation). Tym razem na granie będą 24 godziny, ale w świecie Resident Evil Village i tak będziemy mogli spędzić maksymalnie 60 minut (dzieląc ten czas pomiędzy dema Village i Castle, wedle własnego uznania). Warto też zaznaczyć, że gracze będą mogli streamować rozgrywkę, więc zapewne niedługo w sieci zaroi się od gameplayów z RE Village.

Resident Evil – powrót trybu Mercenaries i nowa wersje RE4

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że w Resident Evil Village pojawi się tryb Mercenaries znany z kilku innych odsłon serii. Po odblokowaniu go (będzie to wymagało przejścia głównej kampanii) będziemy mogli podjąć się dodatkowych wyzwań o coraz wyższym stopniu trudności, które trzeba będzie wykonać w określonym czasie. By trochę ułatwić sobie życie, będziemy mogli kupować broń i inne wyposażenie od kupca oraz zdobywać zdolności specjalne – każdy z graczy będzie musiał sam zdecydować, jaki układ postaci i wyposażenia działa dla niego najlepiej.

W czasie eventu zapowiedziano też, że Resident Evil 4 otrzyma port dedykowany goglom wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest 2 – pojawi się on jeszcze w tym roku. Otrzymaliśmy również informacje o tym, że RE zawita (w jakiejś postaci) do gry Dead by Daylight (więcej o tym dowiemy się 25 maja), a także zwiastun serialu Resident Evil: Infinite Darkness, który będzie można oglądać na Netfliksie.

  1. 11 gier z najlepszą grafiką w 2021 roku
  2. Gry 2021 roku, na które najbardziej czekamy - wybór redakcji
  3. Resident Evil Village – strona oficjalna