Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2012, 18:55

autor: Ender

Resident Evil 6 na PC – data premiery i wymagania sprzętowe

Firma Capcom podała dokładną datę premiery gry Resident Evil 6 na PC. Producent podzielił się także informacjami na temat jej wymagań sprzętowych oraz tego czy na pecetowych graczy czekać będą jakieś bonusy lub dodatkowa zawartość.

W oficjalnej informacji prasowej Capcom podzielił się z graczami nowymi informacjami na temat pecetowej wersji gry Resident Evil 6. Produkcja ukaże się w sklepach i dystrybucji cyfrowej 22 marca 2013 roku, równocześnie w Ameryce Północnej oraz w Europie.

Gracze mogą spodziewać się, że na dysku znajdą wszystkie dotychczasowe poprawki i darmowe dodatki, w tym tryb Agent Hunt, który na konsolach pojawi się 22 stycznia. Co więcej, już na starcie będziemy mogli wybrać czwartą kampanię singleplayer, której bohaterką jest Ada Wong (na konsolach trzeba ją odblokować przechodząc grę), a także skorzystać z najwyższego poziomu trudności „No Hope”. Resident Evil 6 będzie w pełni współpracować ze Steamem, wspierając obsługę zapisanych stanów gry na serwerach Valve, osiągnięć, list przyjaciół oraz tablic rankingowych. Przy okazji, Capcom podał także zalecane oraz minimalne wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8
 2. Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz / AMD Athlon X2 2.8 Ghz lub lepsze
 3. Pamięć: 2 GB
 4. Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8800GTS lub lepsza
 5. HDD: 16 GB wolnego miejsca na dysku
 6. Standardowa karta dźwiękowa

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8
 2. Procesor: AMD Phenom II X4 3 Ghz / Intel Core 2 Quad 2.7 Ghz lub lepsze
 3. Pamięć: 4 GB
 4. Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 lub lepsza
 5. HDD: 16 GB wolnego miejsca na dysku
 6. Standardowa karta dźwiękowa

Resident Evil 6 zadebiutował na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 na początku października. Tytuł zebrał wyjątkowo mieszane recenzje i opinie graczy, ale zaledwie w przeciągu kilku miesięcy do sklepów trafiło kilka milionów pudełek gry. Wydawca optymistycznie zakłada, że do połowy przyszłego roku w rękach graczy znajdzie się 7 milionów egzemplarzy produkcji. Jak duża część z nich przypadnie na użytkowników pecetów zależeć będzie w dużej mierze od jakości przygotowanej konwersji.

 1. Recenzja gry Resident Evil 6 - apokalipsa zombie po japońsku