Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 grudnia 2012, 18:43

autor: sathorn

Gracz na wypasie - trzy końce świata

Jeszcze kilka dni i wszyscy będziemy mieć dość tematyki okołokońcoświatowej na najbliższe kilka dobrych lat. Póki co wybrałem dla Was trzy uniwersa gier wideo, w których świat się skończył, a są na tyle ciekawe, że warto je lepiej zgłębić. Gotowi na apokalipsę?

Koniec świata już w piątek. Zresztą, co ja Wam mówię – pewnie słyszeliście o tym już tysiąc razy, bombardowani tą wiadomością z każdej strony. Co może zrobić gracz-gadżeciarz w sytuacji zagrożenia apokalipsą? Przygotować się i póki jeszcze działają sklepy wysyłkowe, zdobyć kilka bajerów związanych z produkcjami traktującymi o końcu świata.

Metro 2033 to świetna gra wideo, którą niedawno wydawca rozdawał za darmo. W przyszłym roku w sklepach wygląduje jej nastepczyni – Metro: Last Light. Co stoi na przeszkodzie, żeby zaopatrzyć się w książkę, która zrodziła wizję postapokaliptycznego metra?

Poza dziełami Dimijtrija Głuchowskiego w Polsce wydano także dwie pozycje z serii „Uniwersum Metro 2033”. Są to tytuły, tworzone przez innych autorów niż ojciec oryginalnych książek. W ramach programu „rozszerzania” świata Metra, wzięto pod lupę amatorskie powieści i wybrano te, które warto opublikować. W Polsce póki co ukazały się „Do światła” i „Piter”.

Okładki dwóch książek z serii Metro, napisanych przez Głuchowskiego - Gracz na wypasie - trzy końce świata - wiadomość - 2012-12-17
Okładki dwóch książek z serii Metro, napisanych przez Głuchowskiego

Najczęściej powtarzaną wśród graczy teorią, dotyczącą końca świata, jest przybycie Żniwiarzy znanych z serii Mass Effect. Niestety, replika statku Suwerena, jednego z przedstawicieli obcej złowrogiej rasy, dostępna będzie dopiero latem 2013 roku, a w dodatku kosztować ma 350 dolarów. Na otarcie łez pozostaje nam replika statku Normandii.

Replika SSV Normandia - Gracz na wypasie - trzy końce świata - wiadomość - 2012-12-17
Replika SSV Normandia

W tym roku The Walking Dead to, The Walking Dead tamto. Gra studia Telltale Games nie jest jednak pierwszą udaną próbą przeniesienia gracza w świat apokalipsy zombie. Inne podejście, ale równie genialne zaprezentowało kilka lat temu Valve, oddając w ręce graczy Left 4 Dead. Może warto posiadać w swojej kolekcji kilka gadżetów związanych z tym uniwersum?

Tył bluzy Left 4 Dead 2 - Gracz na wypasie - trzy końce świata - wiadomość - 2012-12-17
Tył bluzy Left 4 Dead 2
Pluszowa zabawka przedstawiająca Huntera, jednego ze specjalnych zombie w grze Left 4 Dead - Gracz na wypasie - trzy końce świata - wiadomość - 2012-12-17
Pluszowa zabawka przedstawiająca Huntera, jednego ze specjalnych zombie w grze Left 4 Dead