Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2012, 17:44

autor: sathorn

SK Telecom T1 wygrywa IEM Cologne, Polacy odpadają w półfinale

Wczoraj w niemieckim mieście Kolonia odbył się ostatni przystanek ligi Intel Extreme Masters w tym roku. Najwyżej na podium stanęli Koreańczycy z SK Telecom T1, zaraz za nimi uplasowało się europejskie Fnatic. Polacy poradzili sobie nieźle, odpadli w półfinale.

W sobotę, 17 grudnia 2012 zakończył się ostatni tutniej Intel Extreme Masters w tym roku. Impreza odbyła się w Kolonii i była wyjątkowo kameralna, bo zorganizowano ją w niemieckim nowym studiu – ESL Arena, gdzie widownia ogranicza się do kilkudziesięciu osób. Zainteresowani mogli jednak śledzić zmagania przez sieć.

Drużyna SK Telecom T1, zwycięzcy Intel Extreme Masters Cologne - SK Telecom T1 wygrywa IEM Cologne, Polacy odpadają w półfinale - wiadomość - 2012-12-17
Drużyna SK Telecom T1, zwycięzcy Intel Extreme Masters Cologne

Ten przystanek siódmej serii Intel Extreme Masters był wyjątkowy, bo poświęcony wyłącznie League of Legends. Do walki stanęło osiem drużyn, w tym jedna z Polski – Meet Your Makers. Nasi rodacy w fazie grupowej poradzili sobie świetnie, pokonując m.in. Counter Logic Gaming Europe i wychodząc z pierwszego miejsca. Wydawało się, że najgorsze już za nami.

Niestety w półfinale Polacy ulegli Koreańczykom z SK Telecom T1 aż 2:0. Pomimo zażartej walki, to Azjaci okazali się lepsi. Polacy zajęli lokatę 3-4, ex aequo z CJ Entus. Organizatorzy zdecydowali się na formę rozgrywek, która nie zakłada „małego finału” o trzecie miejsce, stąd taka sytuacja.

Po wyeliminowaniu naszych rodaków drużyna SK Telecom T1, która co prawda podczas walk w grupach ugięła się przed europejskim Fnatic, w wielkim finale podjęła rękawicę po raz drugi i udało jej się wypracować wynik 2:1. Tym samym SK Telecom T1 zdobyło nagrodę w wysokości 15 500$, a także zagwarantowało sobie miejsce podczas mistrzostw świata, które prawdopodobnie odbędą się w niemieckim Hanowerze, podczas przyszłorocznych targów CeBIT.

Nie ma powodu, żeby narzekać – Meet Your Makers już zakwalifikowali się do wielkiego finału, wygrywając przystanek Intel Extreme Masters w Singapurze. Polacy pozostają zresztą pierwsi w tabeli.

Klasyfikacja końcowa Intel Extreme Masters Cologne:

  1. SK Telecom T1 – 15 500$;
  2. Fnatic – 8 500$;

3-4. MeetYourMakers / CJ Entus – 4 500$.

W miniony weekend miały również miejsce finały ESL Pro Series – największej krajowej ligi w Polsce. Te zawody z kolei skupiały się na Starcrafcie II. Zdobywca pierwszego miejsca gwarantował sobie udział w nadchodzącym wielkimi krokami Intel Extreme Masters Katowice, emocje były więc duże. Bezapelacyjnie zwyciężył jednak Artur „Nerchio” Bloch, przezywany już Królem Arturem, który w ostatnim spotkaniu zmiótł Marcina „DieStara” Wieczorka 4:0. 3 200 zł i slot na IEM Katowice dla Nerchia, gratulacje!