Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2012, 17:15

autor: Ender

Darmowa platformówka Street Fighter X Mega Man już dostępna

Zgodnie z zapowiedziami Capcom udostępnił pełną wersję darmowej oldskulowej platformówki Street Fighter X Mega Man. Tytuł przygotowany został z okazji 25-lecia istnienia serii Mega Man oraz Street Fighter i zagramy w niego jedynie na komputerach PC.

Gra uraczy nas typową 8-bitową grafiką - Darmowa platformówka Street Fighter X Mega Man już dostępna - wiadomość - 2012-12-17
Gra uraczy nas typową 8-bitową grafiką

Na początku grudnia informowaliśmy o tym, że Capcom zapowiedział wydanie darmowej zręcznościówki Street Fighter X Mega Man, która przygotowana została z myślą o uczczeniu 25-lecia istnienia serii Mega Man oraz Street Fighter. Od dziś pełna wersja pecetowego tytułu jest już dostępna na oficjalnej stronie społeczności fanów – www.capcom-unity.com. W chwili pisania newsa ma ona jednak pewne problemy i nie wyświetla poprawnie linka do ściągnięcia gry. Na szczęście, użytkownicy w komentarzach podają alternatywne źródła.

Tytuł jest klasyczną 8-bitową platformówką. Początkowo była ona jedynie projektem fanowskim, który jednak na tyle spodobał się japońskiemu koncernowi, że dał mu swoje błogosławieństwo i pomógł twórcy w publikacji. Podobnie jak w innych odsłonach Mega Mana, gracze w dowolnej kolejności wybierają jeden z ośmiu poziomów zakończonych walką z bossami. W tym przypadku są to najpopularniejsi wojownicy ze Street Fightera, tacy jak Chun-Li czy Ryu. Każdy z nich dysponuje specyficznymi atakami, testującymi naszą zręczność i szybkość. Warto dodać, że jak na rocznicową produkcję przystało, znajdziemy w niej szereg nawiązań i mrugnięć okiem zrozumiałych dla starych fanów obu kultowych serii.

Mega Man (znany także jako Rockman w Japonii) to jedna z największych i najstarszych marek pozostających w katalogu Capcomu. Przez ostatnich dwie dekady doczekała się dziesięciu numerowanych odsłon oraz niezliczonej liczby gier pobocznych, które pojawiły się na najważniejszych platformach konsolowych. Niestety ostatnie lata nie były najlepsze dla fanów Mega Mana. Capcom skasował dwa tytuły z cyklu, Mega Man Universe oraz Mega Man Legends 3, a ze studia odszedł jego oryginalny twórca i ojciec, Keiji Inafune.