Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2012, 11:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zapowiedziano darmową, oldskulową grę Street Fighter X Mega Man na PC

Z okazji dwudziestopięciolecia serii Street Fighter oraz Mega Man, firma Capcom wypuści darmową zręcznościówkę Street Fighter X Mega Man na PC. Produkcja będzie dostępna za darmo za pośrednictwem strony internetowej Capcom-Unity.com i ukaże się za kilka dni.

Firma Capcom zapowiedziała darmową, pecetową grę Street Fighter X Mega Man. Jest to typowo oldskulowa produkcja w stylu ośmiobitowych klasyków, która zostanie wydana z okazji dwudziestopięciolecia serii Street Fighter oraz Mega Man.

Street Fighter X Mega Man to dwuwymiarowa zręcznościówka, za którą w głównej mierze odpowiada fan produkcji japońskiego wydawcy – Seow Zong Hui. Tytuł powstaje „pod kierownictwem i wsparciem” firmy Capcom i zostanie opublikowany 17 grudnia zupełnie za darmo za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Capcom-Unity.com.

Rozgrywka w Street Fighter X Mega Man ma przypominać poprzednie części cyklu Mega Man. Z tą różnicą, że zwiedzimy tutaj etapy wyciągnięte prosto z serii Street Fighter, a ośmiu najbardziej charakterystycznych wojowników z tego uniwersum wystąpi w roli głównych bossów do pokonania. Jako Mega Man zawalczymy więc m.in. z Ryu, Chun-Li, Blanką, czy Dhalsimem. Całość zostanie wzbogacona o ścieżkę dźwiękową autorstwa Luke’a Esquivela.

Jeśli nadal nie wiecie, czego spodziewać się po Street Fighter X Mega Man, więcej wyjaśnią Wam widoczne w tej wiadomości screeny i zwiastun. Gra przypomina oldskulowe produkcje z czasów ośmiobitowych konsol i dla fanów klasyki powinna stanowić nie lada gratkę.

Street Fighter X Mega Man - screen #1

Street Fighter X Mega Man - screen #2

Street Fighter X Mega Man - screen #3

Street Fighter X Mega Man - screen #4

Street Fighter X Mega Man - screen #5