Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Street Fighter X Mega Man (PC)
OkładkaStreet Fighter X Mega Man (PC)

Street Fighter X Mega Man PC

Tradycyjna oldskulowa dwuwymiarowa platformówka, która została przygotowana z okazji 25-lecia istnienia cyklu Street Fighter oraz Mega Man. Tytuł został przygotowany przez fanów obu kultowych serii i wydany przez japoński koncern Capcom.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | crossover | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Street Fighter X Mega Man Premiera PC

17grudnia2012

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Street Fighter X Mega Man jest tradycyjną dwuwymiarową platformówką. Tytuł został przygotowany z myślą o uczczeniu 25-lecia istnienia cykli Mega Man oraz Street Fighter, które stworzone zostały w japońskim studiu Capcom. Początkowo gra była przygotowywana przez fanów kultowych serii, ale po tym jak pokazali oni projekt przedstawicielom firmy, ci zgodzili się pomóc w produkcji, a następnie za darmo udostępnić ją wszystkim chętnym graczom.

Podobnie jak w innych odsłonach Mega Mana, gracze mogą przejść osiem poziomów gry w dowolnej kolejności. Każdy etap jest zakończony walką z bossem - w tym przypadku są to najpopularniejsi wojownicy ze Street Fightera, tacy jak Chun-Li czy Ryu. Każdy z nich dysponuje specyficznymi atakami, testującymi naszą zręczność i szybkość. Kluczem do zwycięstwa jest obranie odpowiedniej strategii i kolejności w jakiej przechodźmy poszczególne levele. Niektórzy przeciwnicy są bowiem podatni na ataki konkretnymi rodzajami broni, a te otrzymujemy po pokonaniu bossa na końcu każdego poziomu. Warto dodać, że jak na rocznicową produkcję przystało, znajdziemy w niej szereg nawiązań i mrugnięć okiem zrozumiałych dla starych fanów obu kultowych serii.

8-bitowa oprawa graficzna tytułu wzorowana jest na tym co mogliśmy zobaczyć w głównych numerowanych odsłonach serii. W trakcie rozgrywki towarzyszy nam oryginalna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Street Fighter X Mega Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.