Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2012, 15:05

Remedy zapowiedziało pecetową wersję odświeżonego Death Rally

Znane z Alan Wake i serii Max Payne studio Remedy ogłosiło, że zamierza wydać pecetową wersje mobilnego przeboju Death Rally. Edycja komputerowa tej brutalnej gry wyścigowej zostanie mocno ulepszona graficznie i solidnie rozbudowana.

Fińskie studio Remedy ma na koncie wiele przebojów, takich jak Alan Wake czy dwie pierwsze odsłony cyklu Max Payne. Zespół ten nie ogranicza się jednak tylko do wysokobudżetowych produkcji. W zeszłym roku wydał bowiem na urządzenia mobilne (iOS i Android) grę Death Rally. Okazała się ona sporym sukcesem i do dzisiaj została pobrana ponad 60 milionów razy. Teraz twórcy ogłosili, że trwają prace nad wersją na PC.

Pecetowe Death Rally trafi do sprzedaży 3 sierpnia tego roku. Gra nie będzie prostą konwersją. Zamiast tego zostanie kompletnie przebudowana z myślą o PC. W ramach tych ulepszeń pojawi się znacznie ładniejsze grafika oparta na nowym silniku. Również systemy sterowania i kamer przerobiono tak, aby pasowały do wymagań i przyzwyczajeń graczy komputerowych. Ponadto możemy się spodziewać rozbudowanego oraz zunifikowanego trybu kariery, w którym rozwój postaci odbywać się będzie zarówno w trybie solo, jak i podczas rozgrywek wieloosobowych.

Death Rally to gra wyścigowa, w której akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad dachami aut. Gracze zasiadają ze kierownicami ciężko uzbrojonych i równie mocno opancerzonych pojazdów, a ich celem jest zarówno dojechanie do mety, jak i zniszczenie pojazdów przeciwnika. Zabawę zaczniemy skromnie, od małego samochodu terenowego z jednym działkiem maszynowym. Za wygrane wyścigi nagradzani będziemy gotówką i częściami, które posłużą do konstruowania nowych aut oraz lepszego uzbrojenia.

Jak to wszystko wygląda w akcji możecie się przekonać oglądając zwiastun wersji mobilnej gry:

System rozbudowy pojazdów napędza całe Death Rally, co jest możliwe dzięki dużej różnorodności dostępnych części. Przykładowo, wśród uzbrojenia znajdziemy nie tylko karabiny maszynowe, ale również m.in. strzelby, kartaczownice Gatlinga, wyrzutnie rakiet, karabiny snajperski i miny. Ponadto każdą część będzie można dodatkowo ulepszać za pieniądze.

Remedy zapowiedziało pecetową wersję odświeżonego Death Rally - ilustracja #1 Mobilne Death Rally to w rzeczywistości mocno rozbudowany remake pecetowej produkcji z 1996 roku pod tym samym tytułem. Była to debiutancka gra studia Remedy. Wydawcą została firma Apogee Software, dzięki czemu mogliśmy się pościgać m.in. przeciwko Duke Nukemowi. Trzy lata temu twórcy wypuścili za darmo pełną wersję, która dodatkowo dostosowana została do pracy w systemie Windows.