Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2020, 11:35

Remake XIII z datą premiery. Gameplay trailer już dostępny

W ramach drugiego dnia IGN Expo pojawił się pierwszy pełnoprawny zwiastun XIII. Materiał pokazuje, jak będzie wyglądać rozgrywka w remake'u kultowego FPS-a w komiksowym stylu, oraz zdradza nową datę premiery.

Drugi dzień IGN Expo przyniósł ze sobą kolejne materiały z nadchodzących gier, takich jak Samurai Jack: Battle Through Time oraz odświeżonej wersji XIII. Ten ostatni tytuł otrzymał zwiastun prezentujący rozgrywkę w nowej wersji komiksowego FPS-a.

Na filmiku widać wszystko, co znamy z oryginalnego wydania produkcji: strzelankową akcję z dodatkiem efektów rodem z komiksów oraz walkę z wykorzystaniem rozbudowanego arsenału. Dochodzi do tego zmodernizowana grafika, choć najwyraźniej przełożyło się to na częściowe odejście od charakterystycznego stylu oryginału. XIII zadebiutuje 10 listopada 2020 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4, rok po pierwotnym terminie premiery.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej