Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2022, 21:48

autor: Dawid Wanat

Remake Dead Space oficjalnie opóźniony

Doniesienie o przesunięciu premiery remake'u Dead Space zostało oficjalne potwierdzone przez twórców. Dziś wieczorem odbył się stream producentów, którzy dogłębnie opisali produkcję dźwięku.

Dzisiejsze doniesienie o przesunięciu premiery Dead Space zostało oficjalnie potwierdzone poprzez oficjalne konto gry na Twitterze. Studio EA Motive podało okno premiery tytułu – ma on zadebiutować na początku 2023 roku.

Transmisja producentów dźwięku

O godzinie 19:00 rozpoczęła się transmisja z twórcami, skupiona na odświeżonym udźwiękowieniu. Dzięki streamowi mogliśmy zagłębić się w warstwę audio gry oraz obejrzeć krótki gameplay i zanurzyć się w atmosferze jej świata.

Na transmisji omówiono:

  1. system A.L.I.V.E, który ma symulować ludzki układ limbiczny,
  2. okluzję dźwięku, która ma zapewnić realistyczne wrażenia akustyczne,
  3. efekty dźwiękowe uzbrojenia oraz ich porównanie z oryginałem.

Na zakończenie otrzymaliśmy oficjalną informację o przeniesieniu premiery gry na początek 2023 roku. Remake Dead Space miał naprawdę spodobać się Electronic Arts, dlatego firma postanowiła dać autorom więcej czasu, aby produkcja była doszlifowana i dorównywała jakością odświeżonej wersji Resident Evil 2.

Dead Space zmierza na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S. Więcej informacji możemy się spodziewać na kolejnej transmisji twórców, która ma nastąpić na początku maja.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oficjalny kanał gry na YouTube