Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2021, 19:59

Dead Space powraca, remake zawita na PS5, PC i Xbox Series X|S

Remake Dead Space'a trafi na PS5, PC i Xboksa Series X|S. W trakcie EA Play Live firma Electronic Arts pokazała pierwszy teaser kultowego horroru w nowym wydaniu.

W SKRÓCIE:
  1. Studio EA Motive pracuje nad remakiem Dead Space.
  2. Gra pojawi się na PS5, Xboksie Series X|S i PC. Niestety nie znamy daty premiery.

Potwierdziło się to, o czym od czerwca plotkował internet. Dead Space wraca do żywych na PS5, Xboksie Series X|S i PC. Studio EA Motive wykorzystało do stworzenia remake’u silnik Frostbite, dzięki czemu możemy spodziewać się robiącej gigantyczne wrażenie oprawy wizualnej. W wypadku tej produkcji ma to kolosalne znaczenie dla budowania klimatu.

Teaser, który pokazano na koniec EA Play Live, pozwala rzucić okiem na fenomenalne oświetlenie (całość działa na silniku gry!), nadające odpowiedni nastrój całej scenie. Zaserwowano nam migawkę Nekromorfa, rzut na Isaaca odnawiającego poziom życia i stojącego przy stole narzędziowym (jego kombinezon wydaje się być nieco bardziej rozbudowany, niż powinien na tym etapie gry) oraz scenę kończącą, która przedstawia statek USG Ishimura na tle planety Aegis VII.

Niestety nie ujawniono daty premiery, więc bezpiecznie będzie założyć, że dzieli nas od niej sporo czasu. Niemniej cieszy powrót marki, która po chłodno przyjętym Dead Space 3 została pogrzebana przez Electronic Arts. Miejmy nadzieję, że studio EA Motive udźwignie brzemię odświeżenia kultowego horroru sprzed dwóch generacji i będzie w stanie wycisnąć z niego jeszcze więcej.

  1. Oficjalna strona EA

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej