Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2011, 08:31

autor: DogGhost

Rekordowe wyniki sprzedaży gry FIFA 12

Koncern Electronic Arts poinformował, że najnowsza odsłona serii FIFA trafiła w ciągu niecałego tygodnia do ponad trzech milionów graczy i tym samym stała się najlepiej sprzedającą się grą tego roku.

Mogłoby się wydawać, że wraz z wydawaniem kolejnych edycji gier od firmy EA Sports zainteresowanie graczy będzie spadać. Koncern Electronic Arts ogłosił jednak, że FIFA 12, która miała swoją amerykańską premierę 27 września, a europejską 30 września, trafiła w ciągu kilku dni do ok. 3,2 milionów użytkowników, bijąc wszelkie rekordy sprzedaży.

Rekordowe wyniki sprzedaży gry FIFA 12 - ilustracja #1

Zdaniem pracowników firmy Electronic Arts jest to rekordowy wynik spośród wszystkich wydanych w tym roku tytułów. Rezultat ten przewyższa też o 23% ubiegłoroczny wynik FIFA 11. Dodatkowo gra FIFA 12 uzyskała najlepsze oceny krytyków w historii produkcji sportowych przeznaczonych na tę generację konsol. Nic dziwnego, że Andrew Wilson, wicedyrektor generalny EA Sports, nie szczędzi komplementów studiu EA Canada odpowiedzialnemu za najnowszą odsłonę serii FIFA.

Dużą popularnością cieszą się także internetowe funkcje zawarte w tej symulacji piłki nożnej. Blisko 350 tysięcy użytkowników skorzystało z dodatkowej usługi sieciowej FIFA 12 Ultimate Team, w ramach której gracze mogą stworzyć swoją wymarzoną drużynę, wymieniając się zawodnikami. Przeprowadzono ponad 14 milionów takich transakcji. Wiele osób skorzystało także z opcji pokazania, jakiej drużynie kibicują dzięki funkcji EA SPORTS Football Club. Największą liczbą oddanych fanów legitymuje się obecnie Manchester United (ponad 240 tysięcy).

Rekordowe wyniki sprzedaży gry FIFA 12 - ilustracja #2

Na zakończenie warto wspomnieć, że do osiągnięcia tak dobrych wyników sprzedaży gry FIFA 12 w znacznym stopniu przyczyniły się jej wersje przeznaczone na urządzenia firmy Apple – łącznie miłośnicy piłki nożnej nabyli 879 tysięcy egzemplarzy przygotowanych na iPhone’a i iPada.

W naszym kraju gra FIFA 12 ukazała się w zeszły piątek w pełnej polskiej wersji językowej na pecety i wszystkie najpopularniejsze konsole. Możecie ją również nabyć w sklepie GRY-OnLine.