Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 11:52

autor: Adam Adamczyk

Red Dead Redemption jak malowane; wizja remake'u na Unreal Engine 5

Jak mógłby wyglądać remake Red Dead Redemption? Film stworzony na silniku Unreal Engine 5 robi wrażenie.

źródło: YouTube | ENFANT TERRIBLE

O tym, że Red Dead Redemption 2 jest doskonałą grą, z pewnością nie trzeba przekonywać nikogo, kto na własną rękę zapoznał się z historią Arthura Morgana i reszty gangu dowodzonego przez Dutcha Van Der Lindego. Jednym z uwielbianych aspektów gry jest przepiękna oprawa graficzna. Wielu graczy zafascynowanych RDR2 nie grało jednak nigdy w pierwszą odsłonę, ponieważ wyszła ona jedynie na PlayStation 3 i Xboksa 360. Po dwunastu (!) latach od premiery grafika nieco się zestarzała i warto byłoby stworzyć remake na nowym silniku graficznym. Twórca działający na YouTubie pod pseudonimem ENFANT TERRIBLE postanowił pokazać, jak mógłby wyglądać Red Dead Redemption na silniku Unreal Engine 5.

Bogactwo detali

Na filmie stworzonym przez wspomnianego artystę widać prawdziwy popis możliwości silnika Unreal Engine 5. Piasek i drobne skały wyglądają bardzo realistycznie, a miejscami można odnieść wrażenie, że wideo przedstawia kadry z filmu przyrodniczego, a nie wizji gry komputerowej. Doskonale prezentuje się w końcu sam John Marston, który przemierza odludne miejsca na swoim wierzchowcu. Zobaczcie sami:

Remake wymagany

Powiem wprost – należę do grupy, która nie grała w Red Dead Redemption. Moja przygoda z konsolami skończyła się na PlayStation 2 i później stałem się zagorzałym pecetowcem. Red Dead Redemption 2 poruszyło mnie jak mało która gra. Kupując ją, kierowałem się między innymi Waszymi pochwałami wobec tego dzieła Rockstara i pamiętam jak dziś, że najbardziej przekonał mnie komentarz, w którym jeden z graczy napisał, iż gdyby miał grać w jedną grę do końca życia, byłoby to RDR2. Wiedziałem, że gra przedstawia wydarzenia sprzed pierwszej odsłony i celowo nie oglądałem gameplayów, by nie robić sobie spoilerów. Mam nadzieję, że pewnego dnia Rockstar wyda remake na pecety.

Nie tylko ja czekam na remake Red Dead Redemption. W 2021 roku swoisty „list miłosny” do tej gry napisał Krystian, co możecie przeczytać tutaj.