Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 12:05

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Nowa postać w LoL-u znowu przesadzona; Bel'Veth na gameplayu

Do LoL-a niedługo trafi nowa bohaterka – Bel’Veth. Co prawda oficjalnie nie poznaliśmy jej umiejętności, jednak przecieki wskazują na to, że Riot ponownie przygotował niezwykle silną postać.

W ten weekend mogliśmy obejrzeć zwiastun poświęcony nowej postaci, która trafi do League of Legends – Bel'Veth. Już sama prezentacja bohaterki zrobiła na graczach niemałe wrażenie. Gdy w sieci pojawiły się pierwsze materiały z rozgrywki, społeczność ponownie zadała sobie pytanie – czy Riot Games przesadziło?

Rozgrywka

Co prawda na oficjalnym kanale YouTube League of Legends nie pojawił się jeszcze gameplay, jednak jak to w Internecie bywa, gracze mają swoje źródła. Filmów prezentujących Bel’Veth na Summoner’s Rift pojawiło się kilka, a wszystkie, zebrane w całość, możecie zobaczyć poniżej.

Czego spodziewać się po Bel’Veth

Tym, co zdecydowanie wybija się ponad ogólne wrażenia odnośnie bohaterki jest bardzo duża mobilność. Bel’Veth będzie w stanie wykonać nawet kilkanaście dashy pod rząd, co zobaczyć możecie tutaj.

Gracze nie spodziewali się również tego, że Bel’Veth będzie postacią pod prędkość ataku. Jak możemy zauważyć na załączonych filmach, bohaterka, mimo raczej sporych rozmiarów (jej model jest niemalże tej samej wielkości, co Herald) zasypuje (dosłownie) innych czempionów atakami.

Dlaczego gracze się tego nie spodziewali? Otóż na wspomnianym już przeze mnie cinematicu Bel’Veth wydawała się raczej powolną, niemalże tankowatą postacią.

Warto również zaznaczyć, że oficjalnie nie znamy jeszcze żadnych umiejętności bohaterki. Jeśli zaś chodzi o nieoficjalne źródła, to już dwa tygodnie temu youtuber Big Bad Bear podzielił się przeciekami na temat zestawu skilli Bel’Veth.

Oczywiście te informacje należy zawsze brać z dozą niepewności, tym bardziej, że to, co możemy zobaczyć na filmach z gameplayem, nieco odbiega od nieoficjalnie ujawnionych umiejętności bohaterki.

OP czy nie OP?

Mając dużą mobilność i przytłaczający attack speed, Bel’Veth zdecydowanie będzie stanowiła zagrożenie. Natomiast tym, co może nieco zmienić jej odbiór, jest liczba punktów zdrowia, o której zapewne dowiemy się w momencie oficjalnej prezentacji bohaterki.

Co więcej, nowy patch 12.10, który już niedługo trafi do League of Legends, ma zdecydowanie zwolnić rozgrywkę. Biorąc pod uwagę aktualny wizerunek bohaterki, aktualizacja również może wpłynąć na to, jak mocna okaże się Bel’Vet. Nie zmienia to jednak faktu, że na temat nowego czempiona z Pustki póki co możemy jedynie pospekulować.

  1. Jak przestałem się martwić i wróciłem do League of Legends
  2. Najlepsze darmowe gry 2022 roku – top 100 gier free-to-play
  3. Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę