Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 12:10

autor: Sonia Selerska

Nowa zagadka No Man's Sky, ikonka intryguje i rodzi spekulacje [Aktualizacja]

Zapowiedź aktualizacji? Niejasny tweet twórcy znów wywołał internetową dyskusję. Chodzi o wieloryba.

Aktualizacja

W okolicach północy czasu polskiego Sean Murray opublikował kolejną enigmatyczną wiadomość. Tym razem zamiast emotki posłużył się grafiką z gry.

Nowa zagadka No Mans Sky, ikonka intryguje i rodzi spekulacje [Aktualizacja] - ilustracja #1

Obrazek przedstawia postać w grze No Man’s Sky stojącą przed... zbiornikiem wodnym. Pomimo braku jakiegokolwiek opisu łatwo stwierdzić, że teorie na temat aktualizacji związanej z wodą w grze, wysnute na podstawie emotki wieloryba były prawidłowe.

Nadchodząca zawartość nie ma jeszcze oficjalnej zapowiedzi.

Co łączy No Man’s Sky z wielorybem?

Nowy tweet szefa Hello Games, studia odpowiedzialnego za No Man’s Sky, pobudził wyobraźnię użytkowników. Sean Murray po raz kolejny opublikował na Twitterze wpis, którego treść składa się wyłącznie z jednej emotki. Tym razem jest to wieloryb. Internauci zaczęli spekulować.

Nowa zagadka No Mans Sky, ikonka intryguje i rodzi spekulacje [Aktualizacja] - ilustracja #2

Używanie emotek jako sposobu zapowiadania treści nadchodzących do No Man’s Sky stało się tradycją dla szefa Hello Games. W maju tego roku po jego tweecie, który składał się jedynie z pirackiej flagi, do gry trafiła aktualizacja Outlaws. Fani wierzą, że to kontynuacja tego trendu.

Podobno obrazy mówią więcej niż tysiąc słów, a w przypadku takich wypowiedzi każdy ma szansę wybrać, jakie znaczenie jest według niego najbardziej prawdopodobne. Konsensus fanów gry jest jednak taki, że powinniśmy się spodziewać aktualizacji oceanów w No Man’s Sky. Co to dokładnie oznacza? Zdania są podzielone.

Do najpopularniejszych teorii należą głębsze i bardziej zróżnicowane zbiorniki wodne, wypełnione nowymi zwierzętami, oraz usprawniona fizyka wody. Te elementy zdaniem graczy wymagały poprawienia od dawna, więc odpowiedź na te prośby byłaby uzasadniona.

Część osób stawia jednak na mniej przyziemne wyjaśnienia, rozważając możliwość pojawienia się kosmicznych wielorybów, które stałyby się częścią pozaziemskiej astralnej fauny, czy nawet żywych statków do podniebnej żeglugi, przypominających morskie stworzenia.

Na co Wy liczycie w kontekście nowej informacji ze strony twórców?