Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 maja 2022, 11:50

autor: Ignacy Kruk

Stranger Things musi być jak Gra o tron - twierdzi Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown, wcielająca się w Eleven w Stranger Things, żartobliwie stwierdziła, że serial powinien przejąć charakterystyczny zabieg, do którego przyzwyczaiła nas Gra o tron i bezpardonowo zabijać główne postacie.

Źródło: Netflix / Stranger Things

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące fabuły Stranger Things

Mimo że Stranger Things nie obce jest uśmiercanie postaci, co mogliśmy zaobserwować już w pierwszych sezonach serialu, najwyraźniej część obsady wolałaby zobaczyć zdecydowanie więcej śmierci i scen rodem z Gry o tron, w których ginie wiele znaczących bohaterów.

Podczas ostatniego wywiadu z serwisem The Wrap, Millie Bobby Brown (Eleven) i Noah Schnapp (Will Byers) w żartobliwym tonie stwierdzili, że bracia Duffer muszą uśmiercić część postaci, żeby cała obsada mogła zmieścić się na jednym zdjęciu. Brown dodała również, że Stranger Things powinno zapożyczyć styl Gry o tron i urządzić jedną wielką rzeź istotnych dla fabuły bohaterów.

Brown: [Bracia Duffer – dop. red.] powinni zacząć zabijać niektórych.

Schnapp: Potrzebują jednej, porządnej sceny rzezi i wybić w niej pół obsady.

Brown: Jedna wielka rzeź. Bracia Duffer są zbyt wrażliwi, nie chcą nikogo uśmiercać. Musimy być jak Gra o tron, potrzebujemy tego sposobu myślenia.

Schnapp: Trzeba po prostu zabić kogoś z głównych bohaterów.

Brown: Mam pomysł! Zabijmy moją postać.

Schnapp: I zupełnie zmieńmy kierunek serialu.

Brown: Próbowali zabić Davida [Harboura – dop. red.], ale i tak go później wskrzesili.

Mimo żartobliwego tonu argumentu, trzeba przyznać, że Stranger Things dość niechętnie rozstaje się z uwielbianą przez fanów główną obsadą. Zamiast tego serial uśmierca równie lubiane postacie epizodyczne. Jeżeli weźmiemy jednak pod uwagę horrorowe inspiracje twórców z czwartego sezonu, niewykluczone, że tym razem będzie inaczej.

Na odpowiedź, czy wszyscy bohaterowie przeżyją czekające ich perypetie, nie będziemy jednak czekać długo – pierwsza część nowego sezonu zadebiutuje już za kilka dni (piątek, 27 maja), natomiast druga zawita na Netfliksie 1 lipca.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.