Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2018, 12:20

autor: AlexB

Red Dead Redemption 2 na PC - Media Markt wyjaśnia zamieszanie

Sieć sklepów Media Markt zaprzeczyła, jakoby niedawne umieszczenie w ofercie jej szwedzkiego oddziału pecetowej wersji Red Dead Redemption 2 miało zapowiadać rychłe nadejście gry na komputery. Jak tłumaczy przedstawiciel korporacji, był to jedynie placeholder.

Końcówka ubiegłego tygodnia była niezwykle gorąca dla „pececiarzy”, którzy z niecierpliwością wyczekują jakichkolwiek informacji na temat wydania Red Dead Redemption 2 na komputery osobiste. Wszystko za sprawą szwedzkiego oddziału niemieckiej sieci sklepów Media Markt, w ofercie którego przez chwilę znalazła się wersja najnowszej odsłony kowbojskiego cyklu od studia Rockstar przeznaczona na PC. Według karty produktu, miałaby się ona pojawić najpóźniej w przyszłym roku. Część osób przyjęła te rewelacje za pewnik, inni podchodzili do nich z większą rezerwą. Wygląda na to, że rację mieli ci drudzy. Serwis Wccftech skontaktował się z przedstawicielem sieci Media Markt, który wyjaśnił całe zamieszanie. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu:

To prawda, że na liście pojawiła się wersja RDR 2 na PC. Skontaktowałem się z naszym działem gier w głównej siedzibie i dowiedziałem się, że był to jedynie placeholder. Osoby odpowiedzialne za umieszczenie go liczyły, że pecetowa wersja tytułu zostanie wkrótce ogłoszona (jak miało to miejsce w przypadku GTA V). Tak czy inaczej, produkt nie jest już dostępny w sprzedaży.

Saga „RDR 2 na PC” trwa. - Red Dead Redemption 2 na PC - Media Markt wyjaśnia zamieszanie - wiadomość - 2018-10-23
Saga „RDR 2 na PC” trwa.

Czy słowa przedstawiciela Media Marktu ucięły wszelkie spekulacje na temat wiedzy, jaką już posiadają sprzedawcy? Rzecz jasna nie. Cała ta zagrywka może być przecież jedynie zasłoną dymną, mającą przedłużyć atmosferę niepewności. Patrząc na sukces, jaki osiągnęło GTA V na PC, wydanie Red Dead Redemption 2 na tę platformę wydaje się logicznym i opłacalnym posunięciem. Poza tym w sieci co rusz pojawiają się mniej lub bardziej wiarygodne plotki na ten temat. Wystarczy chociażby wspomnieć CV jednego z deweloperów z czerwca tego roku. Zatem na co czeka Rockstar? Być może na premierę kolejnej generacji konsol, która według doniesień jest już w drodze.

Z drugiej strony, może faktycznie nie ma planów wydania Red Dead Redemption 2 na komputery osobiste? Ostatecznie żadna odsłona tego popularnego cyklu nie wyszła poza konsole. W każdym razie oficjalny komunikat brzmi tak – najnowsza produkcja studia Rockstar zadebiutuje w piątek 26 października wyłącznie na platformach PlayStation 4 oraz Xbox One. Co będzie później? Obecnie wiedzą to jedynie pracownicy „Gwiazdy Rocka”.