Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2020, 17:36

autor: Karol Laska

Recenzje Crash Bandicoot 4 – król platformówek 3D w świetnej formie

W sieci pojawiły się pierwsze oceny czwartej części Crasha. Wygląda na to, że mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier zręcznościowych ostatnich kilku lat i godnym reprezentantem legendarnej serii.

Recenzje Crash Bandicoot 4 – król platformówek 3D w świetnej formie - ilustracja #1
Nowy Crash powinien przypaść do gustu każdemu miłośnikowi gier platformowych.
W SKRÓCIE:
 • krytycy wydali swoje opinie na temat gry Crash Bandicoot 4: It’s About Time;
 • tytuł cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami, chwalone są przede wszystkim projekty poziomów i świeża oprawa audiowizualna.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Spyro Reignited Trilogy przypomniały parę lat temu, jak ciekawym gatunkiem potrafią być platformówki 3D. Studio Toys for Bob, odpowiedzialne za ten drugi tytuł, poszło jednak o krok dalej i zamiast dopracowanego remastera zdecydowało się tym razem na stworzenie całkowicie nowej gry z serii Crash. My opublikowaliśmy już naszą recenzję, podobnie zrobiły pozostałe serwisy growe (średnia 86 punktów na 100 możliwych na portalu Metacritic, platforma PS4) i wniosek jest prosty – wyszło naprawdę świetnie.

Wybrane recenzje gry Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

 1. GamesBeat – 100/100
 2. GamingTrend – 95/100
 3. PlayStation LifeStyle – 90/100
 4. Destructoid – 90/100
 5. Game Informer – 85/100
 6. TrueGaming – 85/100
 7. IGN – 80/100
 8. GRYOnline – 80/100
 9. GAMINGbible – 80/100
 10. VG247 – 60/100

Dziennikarze podkreślają, że nowy Crash spodoba się zarówno nowym graczom, jak i zapalonym miłośnikom serii. Trzon rozgrywki nie różni się znacząco od tego, co widzieliśmy w N. Sane Trilogy, a dodanych zostało jedynie parę mechanik uatrakcyjniających zabawę.

Spora część krytyków nazywa produkcję studia Toys for Bob powrotem do korzeni pod względem poziomu trudności (który jest naprawdę wysoki), klimatu (kreskówkowa oprawa audiowizualna i humorystyczna fabuła) oraz gameplayu (kreatywnie zaprojektowane etapy pełne treści). W niektórych recenzjach padają nawet odważne tezy określające czwartego Crasha jedną z najlepszych gier w swoim gatunku kilku ostatnich lat.

Na międzywymiarowe podróże w towarzystwie szalonego jamraja musicie poczekać do jutra, to jest 2 października 2020 roku. Właśnie wtedy tytuł zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One – także w polskiej wersji językowej (w postaci napisów).