Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2022, 10:11

Ready or Not ma już 150 modów; wśród nich skórki JW GROM

Ready or Not cieszy się popularnością wśród moderów, choć gra dopiero co debiutowała w Early Accessie. W sieci znaleźć można dziesiątki interesujących modyfikacji.

W SKRÓCIE:
  • Ready or Not może pochwalić się prężnie działającą sceną moderską.
  • W serwisie Nexus Mods znaleźć można już ponad 150 modyfikacji.
  • Zmieniają one zachowania przeciwników, skórki, oświetlenie oraz dostępne wyposażenie.

Ready or Not zadebiutowało 17 grudnia w Early Accessie na Steamie. Na pełnoprawną premierę gry przyjdzie nam za to jeszcze trochę poczekać. Świetne przyjęcie tytułu sprawiło jednak, że produkcja już teraz zgromadziła wokół siebie spore grono zaangażowanych fanów. Widać to także po liczbie modów do gry, jakie pojawiły się w sieci.

W serwisie Nexus Mods znaleźć można już ponad 150 modyfikacji. Prezentują się one przy tym naprawdę bogato pod względem funkcji oraz zaawansowania. Przykładowo najpopularniejszym plikiem w serwisie jest mod zmieniający zachowanie przeciwników. Dzięki niemu nie reagują oni już tak prędko i nie strzelają tak celnie jak w podstawowej wersji gry. Łatwiej również zmusić ich do poddania się. Jest ich jednak więcej niż zwykle.

Wśród dostępnych modyfikacji znaleźć można także wiele kosmetycznych poprawek. Jednym z popularniejszych modów jest Visual Rework, czyli preset ustawień oświetlenia, sprawiający, że jest ono bardziej klimatyczne. Społeczność Ready or Not z pewnością zrzesza wielu fanów SWAT 4, gdyż bardzo popularny jest zamiennik głosów postaci na te znane ze starszej produkcji.

W Nexus Mods znajdziemy także modyfikacje szczególnie wartościowe dla polskich graczy. Jedna z nich podmienia domyślne uniformy członków SWAT na mundury Jednostki Wojskowej GROM. Podobnych modów jest zresztą więcej – pozwalają one na dostosowanie wglądu postaci w grze. Tyczy się to zarówno skinów funkcjonariuszy, jak i ich sprzętu.

Na uwagę zasługuje również Innacessible Weapons Unlocked. Jak sama nazwa wskazuje, modyfikacja pozwala na wykorzystanie uzbrojenia, które normalnie nie jest dostępne dla graczy. Tyczy się to głównie sprzętu, z jakiego korzystają nasi przeciwnicy, np. MPL, P90, AK102 oraz BRN-180.

Wygląda na to, że w zaledwie dwa tygodnie od premiery we wczesnym dostępie Ready or Not doczekało się prężnie działającej sceny moderskiej. Liczba zamieszczanych w sieci modyfikacji powinna rosnąć. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę niesłabnącą popularność gry.