Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2014, 10:01

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Raven's Cry zalicza kolejny poślizg i ukaże się w styczniu

Planowana na 16 grudnia premiera polskiej gry Raven's Cry niestety się nie odbędzie. Twórcy poinformowali bowiem, że projekt wyląduje na Steamie 26 stycznia 2015 roku. Jest to kolejne, miejmy nadzieję, że ostatnie, przesunięcie terminu produkcji powstającej od 2011 roku.

Raven's Cry w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Dweloper: Reality Pump
  • Wydawca: TopWare Interactive
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, PS3, X360
  • Data premiery: 26 stycznia 2015 roku (PC), wersja na konsole w późniejszym czasie

Twórcy gry Raven's Cry poinformowali, że produkcja niestety nie ukaże się zgodnie z planem. Po ostatnim przesunięciu terminu, tytuł miał się pojawić się na komputerach PC 16 grudnia bieżącego roku, jednak na kilka dni przed debiutem ujawnino, że tak się nie stanie. Nową datę premiery ustalono na 26 stycznia (wersja cyfrowa), przy czym projekt w wydaniu pudełkowym trafi na rynek dwa dni później. Deweloperzy pragnęli wypuścić grę w okresie świątecznym, ale nie zamierzają iść na żadne kompromisy, więc postanowili dać sobie trochę więcej czasu na dopieszczenie kodu. Jednocześnie przeproszono za kolejną obsuwę i poproszono użytkowników Steama, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na Raven's Cry, by wysłali wiadomość na adres [email protected] W ramach małej rekompensaty otrzymają klucz na jedną z poprzednich produkcji studia.

Raven's Cry zmierza ku styczniowej premierze. - Raven's Cry zalicza kolejny poślizg - gra ukaże się w styczniu - wiadomość - 2014-12-14
Raven's Cry zmierza ku styczniowej premierze.

Osoby wyczekujące tego tytułu chyba już zdążyły się przyzwyczaić do odwlekania jego premiery, więc raczej nie będzie dla nich problemem poczekanie na projekt miesiąc dłużej. Miejmy tylko nadzieje, że finalny produkt wynagrodzi długi czas oczekiwania. Przypominam bowiem, że Raven's Cry zostało zapowiedziane w czerwcu 2011 roku, a na rynek miało trafić rok później. Kolejne miesiące mijały, gry jak nie było, tak nie było, aż w końcu ujawniono, że pojawi się w maju 2014 roku. Niestety nic z tego nie wyszło i przesunięto premierę na październik, następnie na listopad, grudzień, a teraz na styczeń.

Raven's Cry zalicza kolejny poślizg - gra ukaże się w styczniu - ilustracja #2Raven's Cry to trzecioosobowe RPG akcji, przypominające grę Risen 2 z elementami wziętymi z Assassin's Creed IV. W produkcji wcielimy się w żyjącego w XVIII wieku szmuglera Christophera Ravena, który ściga rozbójnika Nevilla, odpowiadającego za śmierć rodziny głównego bohatera. Rozgrywka opierać ma się na eksploracji, walce oraz żeglowaniu.