Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2021, 12:23

autor: Entelarmer

Premiera Ratchet & Clank: Rift Apart, wyczekiwanego exclusive'a PS5

Ratchet & Clank: Rift Apart zadebiutowało na rynku. Tym samym gracze mogą sprawdzić kolejny znakomity tytuł ekskluzywny dla konsoli PlayStation 5.

E3 2021 to czas świeżych zapowiedzi, zwiastunów etc., ale nie oznacza to braku premier nowych gier. Dziś debiutuje Ratchet & Clank: Rift Apart, kolejny tytuł ekskluzywny na konsolę PlayStation 5. Produkcja jest dostępna zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i w wersji pudełkowej. W celu znalezienia najlepszych ofert zachęcamy do sprawdzenia Growej Porównywarki Cenowej.

  1. Recenzja Ratchet & Clank: Rift Apart - dziewiąta generacja zaczyna się teraz

Pierwsze recenzje nowej odsłony serii Ratchet & Clank mieliśmy okazję przeczytać już trzy dni temu, wliczając w to nasz tekst. Średnia ocen ze 102 not krytyków wynosząca 89/100 (via Metacritic) dowodzi, że studio Insomniac Games po raz kolejny spisało się znakomicie, dostarczając posiadaczom PlayStation 5 platformówkę godną dziewiątej generacji konsol. Nie tylko pod względem grafiki (skądinąd wychwalanej pod niebiosa), ale też znakomitej rozgrywki i wcale niezgorszej historii. Oczywiście pojawiły się też narzekania na te czy inne elementy (na przykład nijakie zadania poboczne), lecz nawet najmniej przychylni recenzenci nie wystawili oceny poniżej 7/10.

Dobre przyjęcie Rift Apart, a tym samym powrót kultowego reprezentanta gatunku w glorii i chwale, to kolejne święto dla fanów platformówek. Co prawda, ostatnią przygodę Ratcheta i Clanka otrzymaliśmy już jakiś czas temu, ale formalnie była to (znacznie) odświeżona pierwsza odsłona cyklu. Tak jak w przypadku Crasha Bandicoota, debiut zupełnie nowej produkcji z ich udziałem to o wiele pewniejsze potwierdzenie, że możemy liczyć na dalszy rozwój serii. Poza tym – miejmy nadzieję – dobra sprzedaż tej i innych gier z klasycznymi bohaterami platformówek zachęci wydawców, by dać szansę innym zapomnianym postaciom.

  1. Oficjalna strona gry Ratchet & Clank: Rift Apart
  2. Ratchet & Clank: Rift Apart – poradnik do gry