Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2016, 11:55

autor: Adrian Werner

Ratchet & Clank osiągnęło złoty status

Zespół Insomniac Games poinformował, że gra Ratchet & Clank osiągnęła złoty status. Tym samym możemy być pewni, że zapowiedziany na połowę kwietnia termin premiery zostanie dotrzymany.

Mamy dobre wieści dla graczy wyczekujących premiery gry Ratchet & Clank, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu studia Insomniac Games. Na oficjalnym koncie Twitter twórców pojawił się wpis informujący, że projekt osiągnął tzw. złoty status. Oznacza to, że prace nad projektem zostały ukończone i do tłoczni trafiły płyty z ostateczną wersją.

Nazwa gry jest identyczna z pierwszą odsłoną cyklu, wydaną w 2002 roku na PlayStation 2. Projekt stanowi bowiem powrót do korzeni marki, choć nie jest to jednak czysty remake. Zamiast tego autorzy wzięli podstawowe elementy pierwowzoru i zrealizowali je w świeżej formie, z dodatkiem sporego zestawu nowych rozwiązań.

Tak będą prezentowały się płytki z grą. - Ratchet & Clank osiągnęło złoty status - wiadomość - 2016-03-26
Tak będą prezentowały się płytki z grą.

Tradycyjnie otrzymamy więc przygodową grę akcji z silnymi elementami strzelankowymi. Znajdziemy w niej jednak wiele elementów, których nie było w pierwowzorze 2002 roku, takich jak funkcja strafe’owania czy system ulepszania uzbrojenia. Ponadto arsenał Ratchet & Clank zawierać ma wiele zabawek z późniejszych odsłon oraz kilka nowych cacek, takich jak pistolet Pixelizer, zamieniający wrogów w postacie przypominające te z 8-bitowych platform.

Przypomnijmy, że Ratchet & Clank zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 12 kwietnia.

  1. Oficjalna strona gry